Rozwijamy Żagle – rodzinne warsztaty integrujące na Olimpii Port

Jesień na wrocławskich Swojczycach była intensywna. Grupa aktywnych rodziców, czyli „Mama Tata Olimpia Port”, zrealizowała tam bardzo bogaty program warsztatów i spotkań dla rodziców oraz dzieci w różnym wieku.

 „Rozwijamy żagle” to kilkanaście przeróżnych wydarzeń, które na celu miały nie tylko edukację i rozwój najmłodszych mieszkańców osiedla, ale też ich rodziców. Przez ostatnie dwa miesiące tego roku spotkaliśmy się na kilkunastu przeróżnych inspirujących spotkaniach i warsztatach, które miały pomóc w integracji lokalnej społeczności.

Wszystko zrobiliśmy po to, by nasze sąsiadki i nasi sąsiedzi wyszli z domów i się wzajemnie poznali. Chcieliśmy też, by nowi mieszkańcy i mieszkanki jak najszybciej poczuli się jak u siebie w domu!” – tłumaczą aktywni rodzice z Olimpii Port.

W programie znalazły się m.in. warsztaty z sensoplastyki, żywienia maluchów, zajęcia kulinarne finalistą programu Master Chef, zajęcia baletowe, muzyczne, a nawet kurs pierwszej pomocy dla dzieci i rodziców oraz sąsiedzka świąteczna akcja rękodzielnicza. Co ciekawe większość ze spotkań prowadzona była przez osoby mieszkające na osiedlu, które po prostu chciały dzielić się z innymi sąsiadami i sąsiadkami swoimi umiejętnościami, pasją oraz wiedzą!

 

Projekt realizowany jest we współpracy z Mikrograntami.

Partner projektu: Archicom

Więcej informacji o inicjatywach współorganizowanych w ramach Mikrograntów: www.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/Mikrogranty