Login

Register

Login

Register

Sąsiadujemy na Brochowie

Po sąsiedzku będziemy też na Brochowie, czyli niezwykłym, zielonym osiedlu nieco oddalonym od centrum miasta. Razem z Fundacją Made in Brochów przygotowaliśmy moc sąsiedzkich atrakcji! Rozpoczniemy współczesnymi obchodami Nocy Świętojańskiej, na które złożą się: warsztaty, pochód, spektakl i nocna gra terenowa. W lipcu i sierpniu będziemy poznawać brochowskich działkowiczów, biesiadować, odkrywać magię kolejarskich potańcówek i oglądać filmy w plenerze. 

Na Brochowie a dokładnie przy ul. Koreańskiej, znajduje się instalacja "Fotoplastykon", którą Robert Pludra (we współpracy z Katarzyną Moszczyńską) stworzył w ramach projektu "Wrocław – wejście od podwórza".

Na osiedlu działamy razem z Made in Brochów.

 

Harmonogram działań

 

21 czerwca, 19:30-23:00 | Noc Świętojańska

ogródek Restauracji Brochów (ul. Centralna 32), Park Brochowski (ul. Konduktorska)

21 czerwca wraz z sąsiadami i sąsiadkami z Brochowa będziemy obchodzić Noc Świętojańską we współczesnym wydaniu. Przed nami warsztaty plecenia wianków i warkoczy oraz kolorowy korowód przez ulice Brochowa, który zakończy się w Parku Brochowskim. A tam odbędzie się plenerowy spektakl przygotowany specjalnie na tę okazję przez brochowianki, a na zakończenie dnia coś zupełnie wyjątkowego – nocna gra terenowa! Do udziału w wydarzeniu zapraszamy zarówno brochowian, jak i mieszkańców innych wrocławskich osiedli. Rozpocznijmy wspólnie lato!

27.07 | Kolejarska potańcówka

17:00 – start potańcówki na skwerze przy ul. Laotańskej (róg Semaforowej i Centralnej)

Brochów koleją stoi! To dziś druga co do wielkości stacja towarowa w Polsce, a i w skali europejskiej klasyfikuje się ją jako jedną z największych. Mieszkało i wciąż mieszka tu wielu kolejarzy, dla których wznoszono dedykowane budynki z czerwonej cegły. W lipcu będziemy odkrywać kolejowe tradycje. Spotkamy się pod Dworcem PKP Wrocław Brochów, aby wspólnie przejść do miejsca, w którym kiedyś odbywały się plenerowe potańcówki. Tam wysłuchamy wspomnień sąsiadów i sąsiadek, aby nastroić się do tańca. Finałem tego wieczoru będzie potańcówka przy dźwiękach prawdziwej orkiestry kolejarskiej!

24.08, 15:00-19:00 | Porozumienie międzygrządkowe

ul. Koreańska 1a, obok instalacji artystycznej „Fotoplastykon”

Koniec sierpnia to nie tylko ostatnie dni wakacji, ale też wspaniałe plony, a na Brochowie ogródków działkowych nie brakuje! Na zielonym podwórku przy ulicy Koreańskiej zorganizujemy kiermasz przepysznych przetworów, kiszonek, warzyw, owoców, wypieków i innych domowych wyrobów. Wszystkie smakołyki z brochowskich grządek i kuchni są 24 sierpnia mile widziane! Będziemy smakować i uczyć się nowych rzeczy – zaplanowaliśmy warsztaty m.in. z tworzenia kompozycji kwiatowych, pieczenia chleba, kiszenia. Działkowcy zabiorą nas też na spacer po ogródkach i podzielą się swoimi międzygrządkowymi doświadczeniami. Na koniec dnia odpoczniemy przy plenerowym pokazie filmu „Smak curry”.

Daty i godziny wydarzeń na:
fb / sasiadujemy
ig / sasiadujemy
fb/ madeinbrochow

Program Sąsiadujemy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.p:18323