Login

Register

Login

Register

Sąsiadujemy na Kleczkowie

Na tym rozciągającym się między Dworcem Nadodrze a Starą Odrą osiedlu o wyjątkowej architekturze, będziemy sąsiadować razem ze Stowarzyszeniem Curatus. W tym roku działania rozpoczniemy 26 lipca - spotkamy się nad rzeką, by w sąsiedzkiej atmosferze zrelaksować się, lepiej poznać historię osiedla, przypomnieć sobie grę w podchody, a na koniec dnia zamienić się w słuch podczas plenerowego słuchowiska. 23 sierpnia na jednym z podwórek będziemy gotować, jeść, rozmawiać i tańczyć. 

Na osiedlu odnaleźć można 6 instalacji świetlnych, Kamila Szczęsna stworzyła w 2016 roku w ramach "Wrocław – wejście od podwórza". Te nieoczywiste lampy wiszą w bramach na ulicach Kleczkowskiej i Krasińskiego.

Na Kleczkowie działamy razem ze Stowarzyszeniem na rzecz promocji zdrowia Curatus.

Harmonogram działań

26.07 | 17:00-21:00 | Kleczkowska Stara Odra

wały nad Odrą przy ul. Pasterskiej

Wrocław Odrą i mostami stoi! W lipcu spotkamy się nad rzeką, aby ją bliżej poznać i jeszcze mocniej polubi. Na granicy Kleczkowa wije się Stara Odra, czyli jeden z elementów drogi wodnej zwanej Wrocławskim Szlakiem Miejskim. Na to piątkowe popołudnie przygotowaliśmy dla Was m.in. gry plenerowe i konkursy wiedzy o Odrze, a także dużo przestrzeni do wypoczynku. Wrócimy też do podwórkowej tradycji podchodów! W goniących się drużynach będziemy odkrywać najciekawsze zakątki osiedla. Na zakończenie dnia wsłuchamy się w szum rzeki i dźwięki słuchowiska.

23.08 | 15:00-22:00 | Sąsiedzkie garden party na Kleczkowie

podwórko między ulicami Siemieńskiego, Kleczkowską, Trzebnicką i Kraszewskiego

Najpierw upieczemy ciasta. Potem ustawimy sąsiedzki stół. Przyniesiemy różne przysmaki z domów, aby wspólnie usiąść do kolacji. Podwórko zamienimy w miejsce spotkań pełne smaków i muzyki. Do tańca zagra nam lokalny zespół! Zjemy, zatańczymy, poznamy sąsiadów i sąsiadki. Na koniec dnia obejrzymy w plenerze film z tematyką jedzenia w roli głównej.

Widzimy się na Kleczkowie!

Daty i godziny wydarzeń na:
fb / sasiadujemy
ig / sasiadujemy
fb / strefakulturywroclaw

Program Sąsiadujemy dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.p:18362