Sobota z sąsiadami – zielone warsztaty upiększania przestrzeni

Autorką inicjatywy jest Katarzyna Dymitraszczuk, mieszkanka osiedla Powstańców Śląskich, która za cel projektu obrała sobie próbę stworzenia społeczności sąsiedzkiej, skupionej wokół ulicy  Podchorążych. W ramach swojej inicjatywy chce zorganizować sześć sąsiedzkich spotkań, na podwórku przy kwartale ulic Wandy / Podchorążych / Słowiczej / Sztabowej.  Każdą sobotę rozpoczniemy od spotkania przy stole. Będzie to wspólna przestrzeń do wzajemnego poznania, rozmów i planowania sąsiedzkich działań na podwórku. Obszar wspólnego zdobywania wiedzy to warsztaty z recyclingu, rękodzielnicze i roślinne. Wspólnymi sąsiedzkimi siłami obsadzimy też podwórkowe donice i zadbamy o nowe rośliny.

Kiedy się widzimy na podwórku:

 • 26 czerwca
  - 11:00
  widzimy się na spotkaniu z Michałem Kwiatkowskim – z przewodniczącym zarządu osiedla Powstańców Śląskich – porozmawiamy o tym, co wspólnie możemy lokalnie robić. Przedstawimy Wam też plan naszych wakacyjnych spotkań oraz przeprowadzimy zapisy na warsztaty.
  - 12:00 pierwsze spotkanie Rzeczy od nowa. Upcykling i „zero waste” jak to zrobić – warsztaty z Fundacją Ekopotencjał - Przestrzeń Możliwości. Edukatorzy z Fundacji opowiedzą po co nam upcykling oraz o idei niemarnowania. Zaprezentują również kilka ciekawych pomysłów jak wykorzystać „zero waste” w kuchni i łazience.
 • 3 lipca
  - 11:00
  widzimy się na spotkaniu z Agnieszką Maniewską – reprezentantką Foodsharing Wrocław, która zdradzi nam więcej o tym jak nie marnować jedzenia
  - 12:00 drugie spotkanie Rzeczy od nowa. Doniczki samo nawadniające oraz torby z t-shirtu – warsztaty z Fundacją Ekopotencjał - Przestrzeń Możliwości. Przynieś ze sobą: karton po mleku, butelkę plastikową, kawałek grubego sznurka, jedno opakowanie tekturowe po jajkach, niepotrzebny sweter, dżinsy, koszulkę – zrobimy fajne gadżety w idei zero waste.
 • 17 lipca
  - 11:00
  widzimy się na spotkaniu z Magdaleną Mędzkiewicz – wrocławską artystką tworzącą m.in. murale
  - 12:00 pierwsze spotkanie rękodzielnicze Co ty pleciesz? Makramowe podstawki pod kubek – warsztaty z Aua Macrame. Podczas warsztatów pod czujnym okiem Agnieszki Mielcarek zrobimy coś ładnego na nasz stół. Wszystkie niezbędne materiały będą już na Ciebie czekać.

 • 31 lipca
  - 11:00
  widzimy się na spotkaniu z gościem specjalnym z filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu
  - 12:00 drugie spotkanie rękodzielnicze Co ty pleciesz? Makramowy kwietnik – warsztaty z Aua Macrame. Tym razem Agnieszka Mielcarek pomoże nam zrobić piękny kwietnik, który na pewno będzie powodem do dumy. Wszystkie niezbędne materiały będą już na Ciebie czekać.
 • 14 sierpnia
  - 12:00 pierwsze roślinne spotkanie Zielono mi! Zioła bez tajemnic – warsztaty z Agatą Łoś z Widoczki i sekrety. Podczas spotkania poznamy tajniki ziołowych herbatek prosto z łąk i pól oraz stworzymy swój własny mały ziołowy ogródek. Wszystkie niezbędne materiały będą już na Ciebie czekać.
 • 28 sierpnia
  - 11:00
  widzimy się na spotkaniu z ekipą Dog Studio Wrocław
  - 12:00 drugie roślinne spotkanie Zielono mi! Pustynia w szkle – warsztaty z Agatą Łoś z Widoczki i sekrety
 • Propozycja dla tych, którzy niekoniecznie mają głowę do codziennego zraszania, czy częstego podlewania roślin. Dowiemy się jakie rośliny kochają słońce, jak je pielęgnować, a przede wszystkim zasadzimy wybrane gatunki sukulentów i kaktusów tworząc własną wersję „pustyni” w szklanym terrarium. Wszystkie niezbędne materiały będą już na Ciebie czekać.

ZAPISY na warsztaty: przyjdź na pierwsze spotkanie 26 czerwca lub wyślij maila na adres sobotazsasiadami@gmail.com - regulamin spotkań TUTAJ 
Dołącz do Soboty z sąsiadami na FB

Partnerzy projektu: Fundacja Forum Artis im. Marka Tracza Rada Osiedla Powstańców Śląskich 

Projekt realizowany w ramach Edycji 25. Programu Mikrogranty