Spotkania przy stole. Batikowe „wyszywanki” na Przedmieściu Oławskim.

Organizatorzy, poprzez cykl warsztatów, spotkań i pikników, na nowo ożywili stół, powstały w ramach programu „Wrocław-wejście od podwórza” w podwórku przy ul. Prądzyńskiego/Komuny Paryskiej/Więckowskiego (instalacja „Przy wspólnym stole” zrealizowana przez studio Kosmos Project). Mieszkańcy w trakcie warsztatów wspólnie tworzyli i ozdabiali obrus metodą batikową (z użyciem wosku), przy którym zasiedli do wspólnego biesiadowania!

Co, gdzie i kiedy?

8 maja:

Warsztaty batikowe w Szkole Podstawowej nr 85 na Przedmieściu Oławskim + piknik i warsztaty przy stole „Nowinki kulinarne ze świata” w podwórku przy ul. Prądzyńskiego/Komuny Paryskiej/Więckowskiego. Warsztaty zdobienia obrusu metodą batikową oraz spotkanie z gościem z Włoch, który opowiedział o tradycjach kulinarnych we Włoszech.

15 maja:

Piknik i warsztaty przy stole „Mieszamy smaki - międzykulturowa dawka witamin”. Drugie spotkanie w podwórku i kolejne z cyklu warsztaty batikowe. Spotkanie zakończyła wspólna biesiada z tradycyjnymi daniami z Włoch i Ukrainy.


22 maja:

Warsztaty „Symbolika znaków”. Odczytywanie znaków z krzeseł, znajdujących się w podwórku, rozmowy o ich symbolice oraz wielokulturowym Wrocławiu. Batikowe warsztaty ozdabiania toreb bawełnianych oraz wspólny piknik z mieszkańcami, który zakończył projekt.

 

Projekt był realizowany w ramach 16. Edycji Programu Współorganizacji Projektów MikrograntyStrefa Kultury Wrocław