Szczepin bez maski. Razem, ale osobno odkrywamy swoje osiedle

Aktywna mieszkanka Szczepina – Joanna Klima – po udanej realizacji projektów „FOTObiografia SZCZEPINA. Kolaże wspomnień, ludzi, zdjęć" oraz współdziałania przy inicjatywie „Bloki piszą blogi” powróciła z kolejnym pomysłem na lokalne działania!

Tym razem przygotowała dla mieszkanek i mieszkańców osiedla cykl spotkań z historią i architekturą Szczepina w tle. Chciała odczarować myślenie o tym osiedlu jako blokowisku i odkryć, nie tylko przed „lokalsami”, ukryte na jego terenie smaczki architektoniczne i ciekawostki z codziennego życia. Wykorzystała do tego grę miejską, dostępną w wersji analogowej mapy, pozwalającej na przeniesienie się w świat planujących budowę osiedla architektów - Marii oraz Witolda Jerzego Molickich.

Planszą gry był teren Szczepina, a poszczególnymi stacjami 10 charakterystycznych punktów, reprezentujących między innymi architekturę powojennego modernizmu, przy których do odtworzenia było wiele krótkich filmików z komentarzem o specyfice wyznaczonych miejsc. Dzięki temu gracze nie tylko odkrywali ciekawostki związane z osiedlem, ale też dowiedzieli się więcej o jego historii i twórcach, odwiedzając na trasie stacje ulokowane w osiedlowych sklepikach. Wszystkie filmy stworzyły „wirtualny spacer po osiedlu”, który możemy odbyć również bez wychodzenia z domu. Zwieńczeniem projektu był wrześniowy plenerowy pokaz filmu o powojennym modernizmie na osiedlu.

A broszurkę-mapkę do gry miejskiej możecie znaleźć TUTAJ!

//

O innych wydarzeniach w ramach projektu poszukajcie informacji na: https://strefakultury.pl/news/spacerujemy-po-szczepinie-gra-miejska

Projekt realizowany w ramach Edycji 23. Programu Mikrogranty