Woda i praca. Gra fabularna i wystawa w ramach Światowych Dni Wody 2016

Projekt "Woda i praca. Gra fabularna i wystawa w ramach Światowych Dni Wody 2016"  zrealizowany został przez Studenckie Koło Naukowe Hydrologów i Hydrotechników UP we Wrocławiu. 

W ramach projektu, w dniu 1 kwietnia na terenie wydziału Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji odbyła się gra fabularna "Woda i praca". Celem gry była edukacja studentów i młodzieży w zakresie poszanowania naturalnych zasobów, w szczególności wody. Dla uczestników przygotowano 50 punktów zlokalizowanych na terenie wydziału, głównie w laboratoriach. O zwycięstwie decydowała największa ilość wykonanych zadań. Nagrody zostały wręczone podczas uroczystego podsumowania wyników gry, po pokazie niszczenia zapory - transmitowanego na żywo z laboratorium wodnego. 

Dodatkowo, 21 maja w Ponadregionalnym Rolniczym Centrum Kongresowym w Pawłowicach zorganizowana została wystawa fotograficzna "Woda i infrastruktura wodna w przestrzeni miejskiej Wrocławia w ostatnim stuleciu". W ramach wystawy zaprezentowane zostały prace wrocławskich fotografów, przedstawiające infrastrukturę wodną w przestrzeni miejskiej Wrocławia w ostatnim stuleciu.

Projekt realizowany był w ramach Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK 2016.