Przez Wrocław, tropem Richarda Konwiarza

Max Berg zaprojektował Halę Stulecia. Ale czy wiecie kto zaprojektował bramę do wrocławskiego ZOO czy kompleks Stadionu Olimpijskiego i wiele innych obiektów w naszym mieście?
Richard Konwiarz, architekt i urbanista dawnego Breslau, to bohater projektu Przez Wrocław, tropem Richarda Konwiarza. Warsztaty dla młodzieży i terenowa gra miejska

 Terenowa gra miejska, stworzona wspólnie z młodzieżą zrekrutowaną do projektu,w oparciu o dorobek architektoniczny Richarda Konwiarza - jednego z architektów przedwojennego miasta, współtwórcy Hali Stulecia, stadionów, basenów, robotniczych osiedli, umożliwiła uczestnikom nie tylko poznanie swojej dzielnicy przez pryzmat historii przedwojennego modernizmu, opracowanie scenariusza gry miejskiej podczas warsztatów (wraz z kostiumami i elementami scenografii), ale i wzajemne poznanie się oraz integrację społeczności lokalnej Śródmieścia. Gra opowiadała o budowlach, które zaprojektował, ale także o perełkach wrocławskiej architektury starych kamienicach na Ołbinie i Nadodrzu, zdobieniach w postaci stiuków, balustrad balkonowych oraz nadbudówek dachowych. 

Lipcowe i sierpniowe warsztaty w PANATO Cafe pozwoliły na opracowanie trasy, według której uczestnicy wrześniowej gry przemierzali osiedla Plac Grunwaldzki, Ołbin i Nadodrze. Poznali lepiej też ulice, które codziennie mijają, a nie znają ich nazw. Gdzie we Wrocławiu jest ulica Ukryta? Gdzie jest budynek na którym widnieją detale i rzeźbienia z roślinami? Na którym budynku znajduje się podkowa? 

Zdjęcia Michaliny Naranieckiej dokumentujące wrześniową grę i spacer po śródmiejskich ulicach śladami zabytków Konwiarza i nie tylko, pozwoliły na ukazanie ważnych i wartych uwagi obiektów osiedli Plac Grunwaldzki, Ołbin i Nadodrze.

Wydarzenia w ramach projektu:

23.09 - finałowa gra miejska „Przez Wrocław, tropem Richarda Konwiarza”

20.10 - wernisaż wystawy dokumentującej przebieg gry, zdjęcia autorstwa Michaliny Naranieckiej pokazywane były w przestrzeni PANATO Cafe

Więcej o autorce: Michalina Naraniecka zajmuje się profesjonalnie fotografią. Ma wielką pasję do reportażu. Pochłania ją praca z ludźmi. Demaskowanie ich emocji w świetle obiektywu, to jej największa pasja. Drugą są podróże i fotografia architektury, co znajduje odbicie w jej różnorodnym portfolio.
Urodziła się w 1987 r., mieszka i pracuje we Wrocławiu.

Instagram - www.instagram.com/kelpies__photography/
Facebook - Kelpies Photography

Projekt był realizowany w ramach 16. Edycji Programu Współorganizacji Projektów MikrograntyStrefa Kultury Wrocław