Wrocławski Festiwal Gier Planszowych GRATISLAVIA edycja XIV

Projekt "Wrocławski Festiwal Gier Planszowych GRATISLAVIA, edycja XIV" realizowany był przez stowarzyszenie Klub Koloseum w maju 2016 roku. 

Wydarzenie to miało na celu promowanie gier planszowych jako formy spędzania wolnego czasu, propagowanie rozrywek, w których mogą uczestniczyć całe rodziny oraz kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji. W myśl hasła „Przestrzenie dla piękna” w trakcie dwudniowego wydarzenia, w dedykowanej sali tematycznej  zaprezentowane zostały najciekawsze graficznie gry związane ze sztuką oraz architekturą.

W trakcie festiwalu działało 6 stoisk wydawniczych, na których prezentowano ponad 30 najnowszych tytułów, w tym dwie polskie premiery i pięć przedpremier. We współpracy z trzema wydawnictwami zostały przeprowadzone eliminacje Mistrzostw Polski w trzy gry: Carcassonne, Królestwo w budowie i Red7. Poza tym odbyły się cztery turnieje gier: Call of Cthulhu LCG, Kiwi, Wyspa Skye i Telepatia. W ramach festiwalu odbyły się także warsztaty gry w shogi (japońska gra strategiczna) oraz w grę SET.

Projekt realizowany był w ramach Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK 2016