WuWa-Gra od Biskupina do Sępolna

WuWa Gra była jesienną propozycją „Modernistycznie zakręconych”, dzięki którym odwiedziliśmy m.in. tereny przy Zoo, zmierzyliśmy Halę Stulecia, nawarzyliśmy piwa w Browarze i zajrzeliśmy w głąb Sępolna! Podczas dwóch terenowych spotkań odkrywaliśmy rozmaite sekrety Wielkiej Wyspy.

Osiedlowe gry miejskie w formie interaktywnego zwiedzania pomogły odkryć i poznać z innej strony Biskupin, Sępolno i Dąbie. Uczestnicy i uczestniczki międzypokoleniowej zabawy rozwiązywali lokalne zagadki, dowiedzieli się więcej o historii, atrakcjach i tajemnicach tego terenu.  Projekt skierowany był nie tylko do mieszkańców i mieszkanek tych osiedli, ale też do wszystkich zainteresowanych odkrywaniem śladów przeszłości Wrocławia, nie tylko w centrum i nie tylko w formie tradycyjnych spacerów. Podczas rozwiązywania zadań zawodnicy i zawodniczki musieli wykazać się umiejętnością szybkiej orientacji w terenie i pracy drużynowej. 

Naszym głównym celem było przekazanie wiedzy na temat osiedla w nowatorski sposób. Chcieliśmy zachęcić do wspólnego odkrywania sekretów osiedli w  formie zabawy terenowej. Wierzymy, że wspólna przygoda pomogła wzmocnić aktywną postawę wobec dziedzictwa lokalnego, a przede wszystkim  zwiększyła nasze poczucie wspólnoty” – mówią Modernistycznie Zakręceni.

Jako podsumowanie projektu została przygotowana wersja gry do samodzielnej realizacji i bezpłatnego pobrania w różnych lokalizacjach na terenie wspomnianych osiedli. Mapy można również pobrać online tutaj oraz tutaj.

 

Projekt realizowany jest we współpracy z Mikrograntami.

Więcej o Modernistycznie zakręconych: TUTAJ

Partnerzy: Klub Osiedlowy „Gniazdo”, Centrum Historii Zajezdnia, Browar Wielka Wyspa

 

Więcej informacji o inicjatywach współorganizowanych w ramach Mikrograntów: www.facebook.com/mikrogranty i www.strefakultury.pl/Mikrogranty

 

fot. Jerzy Wypych