Zaproś Teatr Pod Swój Dach

Projekt "Zaproś Teatr Pod Swój Dach" został zrealizowany przez grupę nieformalną Teatr A+A. Projekt to niecodzienne wydarzenie artystyczne mające na celu integrację społeczności i nawiązanie dialogu międzyludzkiego. Celem organizatorów było wyjście poza środowisko pasjonatów teatru i dotarcie do osób, które z różnych powodów nie mogą przyjść do teatru. Tak właśnie zrodziła się idea spektaklu, który może przyjść do nich.

W ramach inicjatywy przygotowano spektakl teatralny, którego premiera miała miejsce w prywatnym mieszkaniu na Nadodrzu (11 października). Pomiędzy październikiem a grudniem odbyły się jeszcze cztery spektakle.

Tematem sztuki „Związek otwarty” Dario Fo i Franki Ram, przygotowanej na dwoje aktorów, są relacje damsko-męskie w długotrwałym związku. Uniwersalny temat- opowiedziany w komediowy sposób idealnie wpisuje się w przestrzeń domową. Po każdym spektaklu miało miejsce spotkanie twórców z widzami przy kawie, herbacie i drobnym poczęstunku. Tematem dyskusji był obejrzany właśnie spektakl i poruszane w nim tematy.

Partnerzy: Grolsh, portal wspieramkulture.pl

Projekt realizowany był w ramach Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK 2016