Zielona wyprawa do czasów dzieciństwa

Zielona wyprawa do czasów dzieciństwa to projekt miłośniczki Parku Grabiszyńskiego, Ewy Zachary, zakładający aktywności plenerowe, które umożliwią oderwanie się od wirtualnej rzeczywistości, w której z powodów pandemii przebywamy coraz dłużej.

Jeszcze w kwietniu i maju, mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia mogli_ły wybrać się na wędrówkę odkrywającą ciekawostki oraz mniej znane zakątki tej zielonej części miasta. Dekrety parku można było odkryć dzięki specjalnym mapom, z którymi można było wyruszyć na indywidualne lub grupowe spacery po Parku Grabiszyńskim, w poszukiwaniu ciekawostek, skarbów natury, by podziwiać przyrodę i wsłuchiwać się w jej dźwięki. Mapy powstały na bazie wspomnień i skojarzeń mieszkanek i mieszkańców Wrocławia.

Broszury z mapkami można było odebrać w jednym z wielu punktów usługowych zlokalizowanych niedaleko parku. Wszystkie papierowe wersje się już wyczerpały  znajdziecie w maju i czerwcu u partnerów projektu oraz w lokalnych punktach usługowych zlokalizowanych niedaleko lub w samym parku. Wystarczy wstąpić tam po broszurę, ruszyć z nią na spacer i rozglądać się (oraz fotografować) miejsca oznaczone w broszurze - na pikniku poznamy ich lokalizację! 

W czerwcu spotkaliśmy się Nostalgicznym Spotkaniu Wspomnieniowym w Parku Grabiszyńskim. Na zielonej polanie przy Górce Skarbowców w sobotę 19 czerwca od 14:00 do 16:00 skryliśmy się przed palącym słońcem w cieniu drzew. Przez rozmowy, zabawę i gry przywołaliśmy dawne czasy dziecięcej beztroski. Z kwiatów upletliśmy wianki  i ruszyliśmy na spacer po parku odkryć jego zakątki i tajemnice oraz odczarować Grabiszynkę!

Zapach łąki, śpiew ptaków i szemranie Grabiszynki czekają na to, aby odkryć je na nowo! weź broszurę w wersji online i wyrusz na Zieloną wyprawę do czasów dzieciństwa 

Partnerami projektu byli: Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek, Społeczna Rada Parku Grabiszyńskiego, Społeczny Ruch Sympatyków Parku Grabiszyńskiego “Grupa 51”, Personal Garden Agata Białkowska i Joanna Stoga Photography Ziarnoo - piekarnia, kawiarnia  Równa Babka - kawiarnia ARBOR Joanna Bednarska Przedszkole nr 43 "Kolorowe" Rodzinne Centrum Golfa City Golf Fizjoterapia Bomba Warzywniak Grabiszyński  Pierogarnia Wrocławska - Pierogi Krzycka Pizzeria Biesiadowo Autorska pracownia lodów Melody Bike Café - mobilna kawiarnia Kama

Projekt realizowany w ramach Edycji 25. Programu Mikrogranty