Login

Register

Login

Register

Zielona wyprawa do czasów dzieciństwa

Zielona wyprawa do czasów dzieciństwa to projekt miłośniczki Parku Grabiszyńskiego, Ewy Zachary, zakładający aktywności plenerowe, które umożliwią oderwanie się od wirtualnej rzeczywistości, w której z powodów pandemii przebywamy coraz dłużej.

Jeszcze w kwietniu i maju, mieszkańcy i mieszkanki Wrocławia mogli_ły wybrać się na wędrówkę odkrywającą ciekawostki oraz mniej znane zakątki tej zielonej części miasta. Dekrety parku można było odkryć dzięki specjalnym mapom, z którymi można było wyruszyć na indywidualne lub grupowe spacery po Parku Grabiszyńskim, w poszukiwaniu ciekawostek, skarbów natury, by podziwiać przyrodę i wsłuchiwać się w jej dźwięki. Mapy powstały na bazie wspomnień i skojarzeń mieszkanek i mieszkańców Wrocławia.

Broszury z mapkami można było odebrać w jednym z wielu punktów usługowych zlokalizowanych niedaleko parku. Wszystkie papierowe wersje się już wyczerpały  znajdziecie w maju i czerwcu u partnerów projektu oraz w lokalnych punktach usługowych zlokalizowanych niedaleko lub w samym parku. Wystarczy wstąpić tam po broszurę, ruszyć z nią na spacer i rozglądać się (oraz fotografować) miejsca oznaczone w broszurze - na pikniku poznamy ich lokalizację! 

W czerwcu spotkaliśmy się Nostalgicznym Spotkaniu Wspomnieniowym w Parku Grabiszyńskim. Na zielonej polanie przy Górce Skarbowców w sobotę 19 czerwca od 14:00 do 16:00 skryliśmy się przed palącym słońcem w cieniu drzew. Przez rozmowy, zabawę i gry przywołaliśmy dawne czasy dziecięcej beztroski. Z kwiatów upletliśmy wianki  i ruszyliśmy na spacer po parku odkryć jego zakątki i tajemnice oraz odczarować Grabiszynkę!

Zapach łąki, śpiew ptaków i szemranie Grabiszynki czekają na to, aby odkryć je na nowo! weź broszurę w wersji online i wyrusz na Zieloną wyprawę do czasów dzieciństwa 

Partnerami projektu byli: Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek, Społeczna Rada Parku Grabiszyńskiego, Społeczny Ruch Sympatyków Parku Grabiszyńskiego “Grupa 51”, Personal Garden Agata Białkowska i Joanna Stoga Photography Ziarnoo - piekarnia, kawiarnia  Równa Babka - kawiarnia ARBOR Joanna Bednarska Przedszkole nr 43 "Kolorowe" Rodzinne Centrum Golfa City Golf Fizjoterapia Bomba Warzywniak Grabiszyński  Pierogarnia Wrocławska - Pierogi Krzycka Pizzeria Biesiadowo Autorska pracownia lodów Melody Bike Café - mobilna kawiarnia Kama

Projekt realizowany w ramach Edycji 25. Programu Mikrograntyp:36836