Zielone inspiracje – ogród z pomysłem. Warsztaty i osiedlowa wymiana roślin

Autorką projektu jest debiutująca w Mikrograntach Ewelina Lepka, mieszkanka Pawłowic i pasjonatka ogrodnictwa, dzięki której po długiej przerwie wracamy z działaniami na właśnie to osiedle!

Inicjatorka chce wykorzystać zieloną przestrzeń osiedla do wspólnych sąsiedzkich spotkań, w trakcie których uczestnicy i uczestniczki lepiej się poznają, wymienią swoimi roślinami, a także wezmą udział w warsztatach podnoszących ich wiedzę i kompetencje z zakresu ogrodnictwa i ochrony przyrody. Podczas spotkań prezentowana będzie także towarzysząca projektowi wystawa malarska studentów wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych – nawiązująca do wątków przyrodniczych poruszanych na warsztatach. Z wydarzeń każdy wyjdzie z najbardziej potrzebną sobie rzeczą: zdobytą na „zielonym pchlim targu” roślinką, lasem w słoiku i domkiem dla zapylaczy.

Harmonogram spotkań:

5 września:

• 11:00-12:30 Zielony pchli targ – osiedlowa wymiana roślin | przyjdź z własną rośliną, sadzonką i wymień je na inne okazy
  • 13:00-16:00 Warsztaty pielęgnacji roślin | warsztaty dla dorosłych

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach w dniu 5 września

12 września:

• 11:00-13:00 Warsztaty „Las w słoiku” | warsztaty dla osób dorosłych i młodzieży
  • 13:00-15:00 Warsztaty „Domek dla owadów” | warsztaty dla dzieci i młodzieży

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach w dniu 12 września

19 września:

• 13:00-16:00 Warsztaty projektowania ogrodów | warsztaty dla dorosłych

Regulamin uczestnictwa w wydarzeniach w dniu 19 września