Login

Register

Login

Register

Ziemia Woda Powietrze

„Ziemia Woda Powietrze” to edukacyjna inicjatywa złożona przez „Zielne Babki” – grupę aktywnych kobiet, które poprzez swoje działania odkrywają piękno przyrody, jej dobroczynny wpływ na samopoczucie i zdrowie człowieka. W 2019 roku zrealizowały w ramach Mikrograntów dwa projekty – przyrodnicze spacery połączone z cyklem tematycznych warsztatów: "Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy – wędrówki edukacyjne z nurtem Ślęzy"  oraz "Jak przeżyć jesień w miejskiej dziczy? Wspólnie dla duszy i ciała"

Tytułowe trzy żywioły stanowiły motywy każdego ze spotkań, w trakcie których zanurzałyśmy i zanurzaliśmy się w naturze. Na miejsce spacerów i warsztatów w ramach projektu Zielne Babki wybrały malownicze tereny nad Ślęzą na Muchoborze Małym (żywioł Ziemi) oraz na Grabiszynku (żywioł Powietrza) a także nad Bystrzycą (żywioł Wody w Parku Krajobrazowym Doliny Bystrzycy). Każde ze spotkań oparte było na obserwacji przyrody i wykorzystywaniu potencjału ukrytego w żywiole Ziemi, Wody lub Powietrza. 

Spotkania organizowane były z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności. Spacery i warsztaty prowadzone były w języku polskim, udział w nich był bezpłatny, a liczba osób limitowana!

Partnerami projektu byli: Rada Osiedla Muchobór Mały, Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek, Przedszkole nr 58. 

Projekt realizowany w ramach Edycji 22. Programu Mikrograntyp:27909