Ziemia Woda Powietrze

„Ziemia Woda Powietrze” to edukacyjna inicjatywa złożona przez Zielne Babki – grupę aktywnych kobiet, które poprzez swoje działania odkrywają piękno przyrody, jej dobroczynny wpływ na samopoczucie i zdrowie człowieka. W 2019 roku zrealizowały w ramach Mikrograntów dwa projekty – przyrodnicze spacery połączone z cyklem tematycznych warsztatów: "Szlakiem Wielkiej Niedźwiedzicy – wędrówki edukacyjne z nurtem Ślęzy"  oraz "Jak przeżyć jesień w miejskiej dziczy? Wspólnie dla duszy i ciała"

Tytułowe trzy żywioły stanowiły motywy każdego ze spotkań, w trakcie których zanurzałyśmy i zanurzaliśmy się w naturze. Na miejsce spacerów i warsztatów w ramach projektu Zielne Babki wybrały malownicze tereny nad Ślęzą na Muchoborze Małym (żywioł Ziemi) oraz na Grabiszynku (żywioł Powietrza) a także nad Bystrzycą (żywioł Wody w Parku Krajobrazowym Doliny Bystrzycy).

Każde ze spotkań oparte było na obserwacji przyrody i wykorzystywaniu potencjału ukrytego w żywiole Ziemi, Wody lub Powietrza. Podczas trzech sobotnich spotkań z żywiołem Ziemi, Wody i Powietrza brali_łyśmy udział w spacerach oraz warsztatach tematycznych. 

Zwieńczeniem działań w projekcie było stworzenie broszury edukacyjnej z postulatami dla 3 żywiołów: Ziemi, Wody i Powietrza. Broszura dostępna jest TUTAJ.

Partnerami projektu byli: Rada Osiedla Muchobór Mały, Rada Osiedla Grabiszyn-Grabiszynek, Przedszkole nr 58. 

Projekt realizowany w ramach Edycji 22. Programu Mikrogranty