Beata Rojek

Rok urodzenia: 1985 Dziedzina: Sztuki wizualne Miasto rezydencji: Koszyce

Partner

Galeria Šopa

Beata Rojek – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Artystka wizualna. Pracuje głównie jako malarka, rysowniczka i animatorka, ale także tworzy wielkoformatowe obrazy i instalacje.

Jej wizyta studyjna w Koszycach na Słowacji odbyła się w sierpniu 2017 roku. Podczas pobytu artystka spotkała się z kuratorką Galerii Šopa - Petrą Houskovą i rozpoczęła pracę nad indywidualną wystawą. Głównym punktem wystawy, w pewien sposób deformującym przestrzeń galerii, jest instalacja, która powstanie z obrazów i przedmiotów opartych na odczuciu i generowaniu pewnych napięć. Artystka, odnosząc się do własnych doświadczeń również z dziedziny sztuki ulicy i instalacji site specific, będzie pracować nad pełnym wykorzystaniem potencjału, jaki posiada galeria. Rozpoznanie architektury przestrzeni i związanych z nią uczuć stanie się ważnym punktem wyjścia do budowania artystycznej narracji.

Na potrzeby wystawy Rojek pracuje nad nową serią obrazów, podążając za abstrakcyjnym trendem i kontynuując swoje badania nad możliwością odczuwania form wyłącznie. Tym razem jednak poszerzy ona swoją narrację nie tylko na płótnie, ale w całej przestrzeni Galerii Šopa.