W trakcie rezydencji artystycznej w San Sebastian (Donostii) w listopadzie 2014 roku Magdalena Kreis, Natalia Romaszkan i Ewa Służyńska wspólnie zrealizowały projekt „Po drugiej stronie stołu”, badając fenomen kuchni baskijskiej i jej zwyczaje. Prowadziły też warsztaty plastyczne dla uczniów szkoły podstawowej oraz przygotowały dwa murale. Efektem ich poszukiwań i doświadczeń jest książka artystyczna, będąca swego rodzaju mapą smaków i związanych z nimi miejsc. Rezydentki zebrały w niej i zilustrowały potrawy, zwyczaje i ciekawostki dotyczące tradycji kulinarnej Basków. W 2015 roku we Wrocławiu w ramach Otwartej Pracowni Kultury Baskijskiej BASK artystki zaprezentowały nie tylko swoją książkę, ale też zebrane podczas rezydencji tradycyjne, baskijskie przybory kuchenne i książki kucharskie.
Magdalena Kreis – absolwentka kulturoznawstwa, animacji społeczno-kulturalnej oraz edukacji artystycznej na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Związana jest z galerią Dizajn – BWA Wrocław, gdzie realizuje autorski projekt edukacyjno-artystyczny „3D czyli Dizajn Dla Dzieci”. Współtworzy sieć Latających Animatorów Kultury i Latających Socjologów, prowadzoną w ramach Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę“. Współpracuje z Centrum Sztuki WRO.
Natalia Romaszkan – absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i kulturoznawstwa na Uniwersytecie Wrocławskim. Zajmuje się edukacją oraz animacją społeczną i kulturową. Jest kuratorką i projektantką wnętrz. Współtworzy autorski projekt edukacyjno-artystyczny „3D czyli Dizajn Dla Dzieci” w galerii Dizajn – BWA Wrocław.
Ewa Służyńska – studentka mediacji sztuki na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Debiutowała w 2013 roku indywidualną wystawą rysunków „Everyday Struggle” w Studio BWA Wrocław. Współpracowała z Otwartą Pracownią Kultury Baskijskiej BASK i Laboratorium Ulicy MIASTOPROJEKT. Brała udział w wystawach m.in. w galerii Wozownia w Toruniu, w galerii Entropia we Wrocławiu i w galerii V9 w Warszawie. W 2015 roku w galerii POCO we Wrocławiu odbyła się jej druga indywidualna wystawa – „Upadek swobodny”.