Magdalena Kreis [Kultura Mobilna 6.0]

Rok urodzenia: 1987 Dziedzina: Edukacja i animacja dzieci Miasto rezydencji: Rotterdam

Partner

Villa Zebra

Celem wizyty studyjnej Magdaleny Kreis w Villa Zebra – muzeum dla dzieci znajdującym się w Rotterdamie – jest rozwój zawodowy oraz możliwość nawiązania nowych kontaktów z osobami zajmującymi się tworzeniem instytucji, wystaw i programów skierowanych do dzieci.

Podczas wizyty studyjnej Kreis odwiedzi również inne instytucje w Rotterdamie, a także w Amsterdamie i przyjrzy się ich propozycjom skierowanym do dzieci, rodzin i szkół. Oprócz wizyt w muzeach i galeriach, planuje też spotkania z przedstawicielami działów edukacji w poszczególnych instytucjach, m.in.: Moco Museum, Witte de With Center for Contemporary Art, Kunsthal Rotterdam, Stedelijk Museum czy Rijksmuseum.

Magdalena Kreis – twórczyni, edukatorka, animatorka. Od ponad 8 lat realizuje warsztaty i projekty dla publiczności, najczęściej pracując z młodymi odbiorcami i ich bliskimi – rodzicami, opiekunami, nauczycielami. Działa na zasadzie: od pomysłu do realizacji. Wymyśla, koordynuje, wspiera.

Stoi m.i.n za działaniami: "3D czyli Dizajn Dla Dzieci" (wspólnie z Natalią Romaszkan; od 2010 roku, galeria Dizajn BWA Wrocław), "Niedzielne Poranki we WRO" (od 2014 roku, Centrum Sztuki WRO / WRO Art Center), "Małe WRO" (od 2015 roku, jako część Biennale Sztuki Mediów WRO). Od lutego, co tydzień pisze poleca książki dla dzieci o sztuce, muzeach i galeriach na profilu akcji społecznej #muzealniaki.

Aktualnie pracuje nad kolejną odsłoną "Małego WRO", która będzie bazować na archiwum WRO i stanie się częścią jubileuszowej edycji WRO Media Art Biennale  2019 oraz wystawą w ramach 22. Biennale Sztuki dla Dzieci 2019 na zaproszenie Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu.