Mo Abd Ulla

Kultura Mobilna

Dziedzina: Sztuki wizualne Miasto rezydencji: Paryż

Mo Abd Ulla, artysta wizualny, kurator pokazów i warsztatów, wykładowca i doktorant na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Jest artystą złożonym, tworzy różnorodne prace, które obejmują interwencje artystyczne, instalacje, rysunek, fotografię, wideo, sztukę opartą na tekście i performansem często określanym jako „rodzaj dyskursywnego argumentu”. Twórczość Mo była prezentowana na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych. Był kuratorem wielu pokazów i warsztatów. Brał także udział w programach rezydencyjnych oraz prowadził prezentacje i wykłady w instytutach sztuki i designu na całym świecie.

Mohamed uzyskał tytuł Post-Master Architecture na Królewskiej Akademii Sztuki w Sztokholmie. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Oslo a także w MArch Architectural Design, The Bartlett w Londynie. Ukończył MA Curating w Chelsea College of Art and design, UAL, w Londynie; Fine Art Research oraz Production Programme, Jan Van Eyck Academy, Maastricht i BA Fashion design, Gerrit Rietveld Academ w Amsterdamie.

Mo Abd Ulla, artysta wizualny, w ramach Kultury Mobilnej z początkiem lipca uda się do Paryża, gdzie realizować będzie projekt MONU-MENT. Artysta zbada zagadnienie pamięci zbiorowej i pomników pamięci, a także historyczną ewolucję zabytków na terenie Francji. Jego podstawowym celem jest próba odpowiedzenia na pytanie: „W jaki sposób można przeprowadzić interwencję artystyczną w czasie intensywnych zmian społecznych i politycznych?”. Efektem badania ma być realizacja prac artystycznych. Wyjazd odbędzie się w ramach programu rezydencji Cité internationale des arts, który bazuje na współpracy artystów i kreatywnych praktyków kultury zapewniając im dynamiczne i inspirujące środowisko pracy.