NGOMADS

Kultura Mobilna

Dziedzina: Muzyka Miasto rezydencji: Zanzibar, Tanzania

Radek Bond Bednarz, Łukasz Dembiński, Piotr Gospodarczyk, Matylda Gerber oraz Filip Zakrzewski reprezentują grupę muzyczną NGOMADS, która w lipcu w ramach programu partnerskiego Kultura Mobilna uda się na Pamoja Zanzibar Festival. Na program festiwalu oprócz koncertów składać się będą wydarzenia o charakterze poznawczym, pro-społecznym oraz edukacyjnym. W trakcie trzech Członkowie grupy wezmą udział w spotkaniach z lokalnymi muzykami z Zanzibaru, Tanzanii, Kenii oraz artystami z innych część świata. Dzięki nawiązanej współpracy z Dhow Countries Music Academy muzycy przeprowadzą warsztaty z udziałem studentów i nauczycieli akademii DCMA.

NGOMADS to nowe alternatywne trio, które nie ograniczając się do instrumentów perkusyjnych korzysta z szerokiego wachlarza możliwości kreowania brzmienia. Znani z wielu projektów oraz dużej aktywności muzycy ŁukaszDembiński (Foliba, Ŝanĝo), Radek Bond Bednarz (Silent Witness, Hang Em High, Miloopa) oraz Piotr Gospodarczyk (Szkoła Rytmu, Uni Orchestra) w listopadzie 2020 zarejestrowali autorski materiał na premierową EP-ką, która ukazała się 01.03.2021 roku. Sesja nagraniowa odbyła się w przestrzeni Eklektik Art we Wrocławiu, a materiał zmiksował szwajcarski producent Roli Mosimann współpracujący z platformą i festiwalem Eklektik Session. W zeszłym roku otrzymał nagrodę „Człowieka ze Złotym Uchem” podczas 12. edycji festiwalu producentów muzycznych Soundedit w Łodzi.

Łukasz Dembiński, muzyk perkusjonalista, promotor muzyczny. Założyciel zespołu Foliba. Pasjonat bębnów i instrumentów perkusyjnych a w szczególności bębnów afrykańskich. W ciągu ostatnich 15 lat z zespołami Foliba, Zebra i ŜANĜO zagrał ponad 1000 koncertów w Polsce i za granicą(Czechy, Słowacja, Irlandia, Niemcy, Austria, Teneryfa, Maroko, Mołdawia). Poza działalnością koncertową, prowadzi liczne warsztaty gry na afrykańskich bębnach współpracując z instytucjami kultury w całym kraju.

Piotr Gospodarczyk, z wykształcenia ekonomista, pedagog, trener biznesu, z zamiłowania muzyk. Prowadzi autorską działalność kulturalną, rozrywkową i edukacyjną „Szkołę Rytmu”. Projektuje interdyscyplinarne wykłady, warsztaty, szkolenia i koncerty dla liderów oświaty i biznesu, w Polsce i na arenie międzynarodowej. Twórca międzykulturowego projektu Uni Orchestra.

Matylda Gerber jest saksofonistką i kompozytorką związaną z wrocławską sceną muzyki improwizowanej. Obecnie współtworzy zespół jazzowo-funkowy Sneaky Jesus oraz kwartet grający muzykę improwizowaną Ślina. Od trzech lat jest członkinią projektu polsko-japońsko-brytyjskiego Butoh Techno, z którym odbyła trasę po Europie i Japonii. W ramach rozwoju solowej kariery Matylda zagrała koncerty improwizowane w Europie, Stanach Zjednoczonych i Japonii oraz wydaje solowy album nakładem wytwórni Szara Reneta.

Filip Zakrzewski –gitarzysta, realizator dźwięku, promotor, organizator wydarzeń. Obecnie głównie związany z zespołami Torteks i Ślina.

Radek Bond Bednarz od dwóch lat rozwija działalność kulturalną na Zanzibarze i wschodzie Afryki organizując cyklicznie Pamoja Zanzibar Festival– sesje muzyczne z udziałem lokalnych i międzynarodowych artystów. Inicjuje oraz angażuje się w wiele innych projektów o charakterze kulturalno-edukacyjnym współpracując m.in. z Ambasada RP w Tanzanii oraz Dhow Countries Music Academy. Akademia promuje i chroni dziedzictwo muzyczne regionu Dhow, który obejmuje kraje wzdłuż wybrzeża Oceanu Indyjskiego. Głównym celem organizowanego przez Radka Bednarza festiwalu jest nawiązanie międzynarodowych i lokalnych interakcji artystycznych. „Pamoja” w języku swahili oznacza „jedność”, co symbolizuje główne założenie i przesłanie rezydencji, oparte na idei wielokulturowości i wzajemnym poszanowaniu odmienności stylistycznych oraz kulturowych. Na programoprócz koncertów składać się będą wydarzenia o charakterze poznawczym, pro-społecznym oraz edukacyjnym.