Paulina Komarowa

Zaległy urlop: Białoruska Zima

Rok urodzenia: 1995 Dziedzina: Sztuki wizualne Miasto rezydencji: Wrocław

Z początkiem listopada Paulina Komarowa weźmie udział w projekcie rezydencyjnym Strefy Kultury Wrocław Zaległy urlop : Białoruska Zima. Artystka multimedialna pochodzenia białoruskiego aktualnie mieszka w Warszawie. Jest absolwentką Wydziału Dziennikarstwa, dyplom obroniła fotograficznym art-zinem “OŚĆ.Młodość.Samotność.Miłość”. Obecnie studiuje na wydziale Sztuki Mediów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Zajmuję się fotografią dokumentalną i reportażową, tworzeniem małych form filmowych oraz projektem, który łączy sztukę wizualną oraz muzyczną “Projekt w Sypialni na P projekt” (koncerty w MDKu w Mińsku Mazowieckim, w ADA Puławska oraz  Teatr Barakah w Krakowie . Wraz z Nawojką Gurczyńską założyła kolektyw artystyczny „Wszędzie”. Autorka oprawy multimedialnej wystawy malarskiej "Food is Good" w galerii Sztuka Wyboru oraz wystawy "Czułość" w galerii Stacja Muranów. Za projekt “Mleko” otrzymała wyróżnienie w Pracowni Duży Pokój, a jedno ze zdjęć tego cyklu było prezentowane w Muzeum Narodowym w Krakowie, w ramach projektu „Sztuka Teraz”.  Ostatnie realizacje Paliny to wystawa grupowa w warszawskim Fotoplastykonie – „Patrz i słuchaj” pod patronatem Muzeum Powstania Warszawskiego, a także oprawa multimedialna wystawy z okazji 100-lecia ZASP „BASIU, ZATAŃCZYMY...” w Centrum Sztuki Tańca w Warszawie.

Palina Kamarova jest pierwszą z pięciu artystek pochodzących z Białorusi i mieszkających w Polsce zaproszonych do projektu Zaległy urlop: Białoruska Zima. Wrocławska, dwutygodniowa rezydencja to czas oddechu i gest wsparcia artystek z Białorusi w dobie aktualnych, niepokojących wydarzeń.

Oglądaj wideorozmowę z artystką TUTAJ.