Magdalena Pawlik oraz Jakub Olejnik [Kultura Mobilna 6.0]

„Paderevsky Orchestra”

Dziedzina: Muzyka Miasto rezydencji: Paryż

Wizyta studyjna w Paryżu zaplanowana została w związku z projektem „Paderevsky Orchestra”, w którym udział wezmą muzycy z różnych krajów, m.in. Polski, Czech, Rumunii, Norwegii oraz Francji. Projekt jest rozwinięciem „Strefy Eksperymentów Muzycznych”, zapoczątkowanej podczas zeszłorocznej edycji festiwalu Bass and Beat.

Podczas wizyty studyjnej będą mieć miejsce spotkania z przedstawicielami francuskich instytucji oraz środowisk muzycznych, np. kompozytorką i perkusistką Anne Paceo, które posłużą do dalszej pracy nad projektem „Paderevsky Orchestra”. Rozmowy dotyczyć będą przede wszystkim formuły projektu, etapów jego realizacji oraz możliwości prezentacji we Francji w 2019 roku. W tym celu również zaplanowane zostały spotkania z przedstawicielami polskich instytucji, m.in. Instytutu Polskiego czy Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu.

Magdalena Pawlik jest producentką i promotorką wydarzeń kulturalnych, a Jakub Olejnik jest kontrabasistą i gitarzystą basowym, a  także Dyrektorem Artystycznym Festiwalu Bass & Beat Festival. Absolwent wrocławskiej Akademii Muzycznej na kierunkach: klasyka (2002) oraz jazz (2008). Swój język muzyczny określa jako wszechstronny i różnorodny, a w jego muzyce słychać znakomity warsztat, elokwencję oraz bogatą wiedzę muzyczną. Na scenie debiutował w 1999 roku w legendarnym klubie „Rura” we Wrocławiu. Profesjonalną karierę muzyczną rozpoczął już w czasie studiów z zespołem O.K.EJ., z którym zdobywał laury na jazzowych konkursach. Występował na scenach większości krajów Europy. Koncertował na takich festiwalach jak Jazz Nad Odrą, Jazz Juniors, Cologne Jazz Night, Jazz Bez, Jazz Fest Brno, RCK Pro Jazz, Kosokvo Jazz Festival, Jazz Festiwal Košice, Musica Sacromontana, Green Town of Jazz, Era Jazzu czy Przystanek Woodstock.