Piotr Damasiewicz i Power Of The Horns

Power Of The Horns and Vienna Connections

Rok urodzenia: 1980 Dziedzina: Muzyka Miasto rezydencji: Wiedeń

Partner

Porgy & Bess

Piotr Damasiewicz – kompozytor, aranżer, trębacz, edukator oraz kurator międzynarodowych platform muzycznych. W swojej twórczości sięga do języka jazzu, XX-wiecznej muzyki klasycznej i muzyki najnowszej, w tym europejskiej muzyki improwizowanej. Założyciel i członek zespołu Power Of The Horns. 

Formacja Power Of The Horns powstała w 2007 roku i w swojej twórczości odwołuje się do najsłynniejszych, najbardziej wpływowych jazzowych big-bandów z okolic muzyki awangardowej, jak Sun Ra Arkestra. Pod koniec kwietnia w Wiedniu w jej składzie, poza Piotrem Damasiewiczem, zaprezentowali się: Maciej Obara, Dominik Wania, Adam Pindur, Adam Niewiadomski, Gerard Lebik, Ksawery Wójciński, Zbigniew Kozera i Samuel Hall.

Projekt „Power Of The Horns and Vienna Connections”, którego kuratorką była Marzena Moser, stał się dla polskich muzyków wyjątkową okazją, aby zagrać m.in. w Porgy & Bess – najważniejszym i najbardziej prestiżowym klubie jazzowym w Wiedniu. Ponadto była to również szansa na stworzenie tytułowych połączeń pomiędzy artystami reprezentującymi różne sceny muzyczne. W ramach projektu zorganizowana została seria koncertów, także w mniejszych składach, poprzedzających główny występ Power Of The Horns. Poszczególne wydarzenia ukazały więc różnorodny i najnowszy repertuar wybranych artystów. Natomiast wszystkie te muzyczne spotkania to pierwszy krok do zbudowania trwałej współpracy pomiędzy wrocławską oraz wiedeńską sceną muzyki jazzowej i improwizowanej.