W roku obchodów Europejskiej Stolicy Kultury we Wrocławiu liczba projektów realizowanych z udziałem japońskich artystów znalazła się na niespotykanym dotąd poziomie, co zawdzięczać można partnerstwu z organizacją EU Japan Fest. Jednym z nich był projekt TIFF Residency, będący pierwszą próbą przeprowadzenia rezydencji artystycznej podjętej przez TIFF Center. Jego celem w dalszej perspektywie jest utworzenie pierwszego w Polsce, międzynarodowego i stałego programu rezydencyjnego, który poświęcony będzie artystom zajmującym się medium fotografii.
Pionierem stał się zaproszony do Wrocławia we wrześniu 2016 roku, jako jeden z fotografów młodego pokolenia, którzy budzą dziś coraz większe zainteresowanie na całym świecie – Yuji Hamada. Artysta, reprezentowany między innymi przez galerię PGI w Tokio, w swojej pracy twórczej skupia się na fotografii oraz jej strukturze. To właśnie fotografia pomaga mu w zgłębianiu tego, co w rzeczywistości oznacza „widzieć” oraz czym jest „niewidzialne”. Hamada podczas pracy nad poszczególnymi projektami, stara się bawić kompozycją i często eksperymentuje z techniczną stroną prac.
Hamada podczas rezydencji we Wrocławiu skupił się na podróżach do mniejszych miast Dolnego Śląska, gdzie fotografował różnorodne granice (te naturalne, umowne czy nieoczywiste) i ich przenikanie się. Szczególnie zainteresował się krajobrazem na styku granic Polski, Niemiec i Czech, a także różnymi warstwami historii czy dysonansem pomiędzy starą i współczesną architekturą regionu. Odwiedził m.in. Karpacz, Wleń, Porajów, Oleśnicę czy Syców. Wszystkie swoje obserwacje uwiecznił na zdjęciach i zaprezentował podczas wystawy „TSUMUGU // WIR”, która zorganizowana została w Galerii Studio BWA Wrocław w listopadzie 2016 roku. Ekspozycja składała się zarówno z tradycyjnych zdjęć, jak i multiplikowanych cyfrowo wydruków czy wykonanych w sicie grafik.