17.12.2017 Niedziela

4. mikroAGORA i finał Akademii mikroGRANTÓW – już 17 grudnia!

Data: 17.12.2017
Wstęp: wolny

Zapraszamy na finał pierwszej edycji Akademii mikroGRANTÓW oraz 4. mikroAGORĘ, na której będziecie mieli okazję poznać wszystkie mikroGRANTOWE projekty zorganizowane we Wrocławiu w 2017 roku.

W 2017 roku uruchomiliśmy trzy nabory do 13., 14. i 15. Edycji Programu Współorganizacji Projektów mikroGRANTY ESK Wrocław 2016. Od kwietnia do grudnia zrealizowaliśmy wspólnie z lokalnymi liderami i liderkami 30 projektów, w części z nich wciąż możecie wziąć udział. Byliśmy z Wami na 21 wrocławskich osiedlach, współpracowaliśmy m.in. z Miejską Biblioteką Publiczną we Wrocławiu, Wrocławskim Klubem Formaty, Centrum Biblioteczno-Kulturalnym FAMA, Ośrodkiem Działań Twórczych Światowid, Ośrodkiem Działań Artystycznych Firlej, MiserArtem, Stowarzyszeniem Żółty Parasol, Stowarzyszeniem Edukacji Krytycznej, Stowarzyszeniem „Zmieniaj Zakrzów”, Stowarzyszeniem „Grupa z Pasją”, Stowarzyszeniem PAKT, Fundacją Ładne Historie, Fundacją Znacznie Więcej, Radami Osiedla.

Nasze działania rozpoczęliśmy w kwietniu ogłoszeniem naboru do Edycji 13., w której wybraliśmy projekty z różnych dziedzin sztuki, animacji i edukacji kulturalnej, aktywizacji społecznej oraz inne o charakterze kulturotwórczym. W Edycji 14. – zielonej, czekaliśmy na inicjatywy z pomysłami na aktywności realizowane na tzw. obszarach rekreacyjnych, czyli w otwartych, dostępnych dla mieszkańców miasta przestrzeniach, np. parkach, skwerach, placach, wokół rzek czy jezior. W Edycji 15. - specjalnej szczególnie ważne dla nas było skoncentrowanie większości działań projektowych w Waszym lokalnym środowisku, poza osiedlem Stare Miasto. Jesienią i zimą jeszcze mocniej działaliśmy z Wami poza centrum.

Zapraszamy 17 grudnia do BARBARA: infopunkt / kawiarnia / kultura (ul. Świdnicka 8b) na 4. mikroAGORĘ. Od godziny 11.00 będziecie mogli posłuchać m.in. o dwóch śródmiejskich inicjatywach dla osób niewidomych i słabowidzących, współpracy z ołbińskimi działkowcami, warsztatach sitodruku na tkaninach i pokazie mody stworzonej przez niepełnosprawną młodzież, sąsiedzkich spotkaniach, pokazach filmowych oraz warsztatach na Lipie Piotrowskiej, kulinarnych specjałach Karłowic, niedzielnych śniadaniowaniach w Parku Staszica, zobaczyć film o kreatywnej młodzieży działającej na Krzykach oraz poznać na żywo Bohaterów mikroGRANTÓW.

Naszym wspólnym wydarzeniem chcemy umożliwić wszystkim współpracującymi z nami osobami poznanie się twarzą w twarz, podyskutowanie o swoich inicjatywach, podzielenie się doświadczeniami oraz nawiązanie współpracy z innymi lokalnymi liderami, liderkami.

Grudniowe spotkanie będzie również świetną okazją do poznania pierwszych dwunastu absolwentów Akademii mikroGRANTÓW. Podsumujemy wspólnie pilotażową edycję trzymiesięcznego cyklu spotkań, warsztatów i wykładów dla wrocławian debiutujących w roli koordynatorów, animatorów, edukatorów czy aktywistów.

Zapraszamy nie tylko osoby, które realizują lub realizowały mikroGRANTY, ale również lokalne media, inicjatywy, organizacje i wszystkich zainteresowanych mieszkańców Wrocławia.

Spotkamy się w BARBARZE (ul. Świdnicka 8c), 17 grudnia między 11:00 a 15:00 przy wspólnie przyrządzonych smakołykach!