Login
Register

Login
Register

7.12.2019 Sobota

43. Nocne Spotkania Literacko-Muzyczne – finał konkursu i koncert galowy Doroty Miśkiewicz i Henryka Miśkiewicza

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 7.12.2019
Godzina: 19:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 80 PLN - parter
70 PLN - balkon
Miejsce wydarzenia: Impart
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Kiedy:
Grudzień 7, 2019@7:00 pm – 10:00 pm
2019-12-07T19:00:00+01:00
2019-12-07T22:00:00+01:00

Piotr Guzek IMPRESARIAT i Strefa Kultury Wrocław zapraszają na 43. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne, które odbędzie się w sobotę 7 grudnia br., o godzinie 19.00, w Sali Teatralnej Impartu – Wrocław ul. Mazowiecka 17.

Podobnie jak w latach ubiegłych koncert składać się będzie z dwóch części. W pierwszej rozegrany zostanie Finał Konkursu Wokalnego, a w drugiej Koncert Galowy z udziałem Doroty i Henryka Miśkiewiczów.

Finaliści Konkursu Wokalnego zostaną wyłonieni w trakcie wstępnych przesłuchań, które odbędą się w poniedziałek 28 października w godzinach 16.00 – 22.00, w Sali Kameralnej Impartu. Uczestnicy uprawiający piosenkę literacką, poezję śpiewaną, piosenkę satyryczną, kabaretową wystąpią przed trzy osobowym jury przedstawiając po dwie piosenki.

Zakwalifikowane osoby wystąpią w pierwszej części koncertu w finale, gdzie będą oceniani przez publiczność – najbardziej demokratyczne jury. Wszystkim finalistom akompaniować będzie Trio Dominika Mąkosy. Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin, a także karta zgłoszeniowa do pobrania pod adresami: www.piotrguzekimpresariat.pl i www.strefakultury.pl. Zgłoszenia należy wysłać w formie elektronicznej do piątku 25 października włącznie pod adresy: artpiotrg@poczta.onet.pl lub agnieszka.perlik@strefakultury.pl.

Bohaterami tegorocznej gali będą Dorota i Henryk Miśkiewiczowie. To pierwszy wspólny projekt córki i ojca, znakomitej wokalistki i saksofonisty jazzowego. Na koncert złożą się premierowe utwory napisane przede wszystkim przez Henryka i Dorotę. Uzupełni ją kompozycja Michała Miśkiewicza. Choć taki materiał wydawałby się oczywistością, kazał na siebie długo czekać. Dorota i Henryk Miśkiewiczowie występowali wspólnie, ale nigdy wcześniej nie były to koncerty w ramach specjalnie przygotowanego programu.

Stylistycznie projekt określają zarówno liryzm, jak i dynamiczny, charyzmatyczny jazz. Teksty do nowych piosenek napisali Bogdan Loebl, Ewa Lipska, Grzegorz Turnau i Wojciech Młynarski.

Brzmienie projektu dopełni trio, tworzone przez znamienite postaci polskiej sceny jazzowej: Piotra Orzechowskiego (Pianohooligana) – fortepian, Michała Barańskiego – bas i Michała Miśkiewicza – perkusja.

Dorota Miśkiewicz nie tylko śpiewa, komponuje, pisze teksty, ale także kreuje unikalne projekty artystyczne. W 2016 roku zaprezentowała projekt PIANO.PL, podczas którego po raz pierwszy w historii polskiej muzyki na jednej scenie zaprezentowało się kilkunastu wybitnych polskich pianistów trzech generacji. To jej szósta płyta nagrana pod własnym nazwiskiem. Swoją karierę rozpoczęła w zespole Włodzimierza Nahornego. Jako jedna z nielicznych nagrywała i koncertowała z Cesarią Evorą, Stefano Bollanim, Tomaszem Stańko. Zapraszali ją także Nigel Kennedy, Jan Ptaszyn Wróblewski, Grzegorz Turnau, Wojciech Młynarski i wielu innych.

Henryk Miśkiewicz w jazzowym środowisku uchodzi za najlepszego polskiego saksofonistę, słychać go na niezliczonych płytach. Grał w legendarnym zespole Jazz Carriers oraz w Studio Jazzowym Jana Ptaszyna Wróblewskiego, jego pierwsza liderska płyta „More love” sprawiła, że pokochały go rzesze Polaków. Ton jego saksofonu towarzyszył również większości filmów lat 80-tych. Koncertował na całym świecie z m.in. Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem czy Adzikiem Sendeckim.

Koncert zakończy się przedstawieniem wyników głosowania publiczności, uroczystym wręczeniem nagrody i krótkim występem zwycięzcy.

- Czytaj także

FreshMail.pl
 
p:22647