Login

Register

Login

Register

9.10.2020 Piątek

56. Jazz nad Odrą – Jazz Forum Talents | John Scofield & Dave Holland Duo – koncert (nowa data)

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 9.10.2020
Godzina: 19:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 300 PLN (VIP), 120 PLN (I miejsca), 100 PLN (II miejsca), 90 PLN (III miejsca)
Miejsce wydarzenia: Impart, sala teatralna
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. Robert Kubiszyn

fot. Nicholas Suttle

Kiedy:
Październik 9, 2020@7:00 pm – 10:00 pm
2020-10-09T19:00:00+02:00
2020-10-09T22:00:00+02:00

INFORMACJE NA TEMAT BILETÓW I KARNETÓW ZAKUPIONYCH NA TERMIN KWIETNIOWY:

 

 1. Nowa data festiwalu: 6-10 października.
 2. Zakupione bilety zachowują ważność. Natomiast jeśli nie odpowiada Państwu nowy termin koncertu lub wprowadzone zmiany – bilety można zwracać w miejscu ich zakupu (poniżej znajdują się wytyczne dotyczące poszczególnych zwrotów).
 3. Bilety na koncerty, które nie odbędą się w nowym terminie podlegają zwrotowi:
 • 21 kwietnia – Marianna Wróblewska z Przyjaciółmi: „Wspomnienia”,
 • 21 kwietnia – Scena frytowa JAZZ’off

I set: Jerzy Mączyński – Jerry & The Pelican System

II set: Kwaśny Deszcz

III set: MALEDIWY,

 • 26 kwietnia –

I set: E.J. Strickland Quintet

II set: GoGo Penguin

 • 26 kwietnia – Daniel Toledo – Kuba Więcek – Michał Miśkiewicz – Piotr Orzechowski.
 1. Zakupione karnety zachowują ważność. Uprzejmie prosimy posiadaczy karnetów zakupionych stacjonarnie w kasie Impartu i Barbary kartą lub gotówką o kontakt pod adresem: bow@strefakultury.pl w celu dokonania wyboru nowych opcji koncertowych. Informację o karnetach zakupionych poprzez stronę eventim.pl przekaże bezpośrednio bileteria Eventim.

 

ZWROTY:

 1. Bilety zakupione on-line poprzez stronę www.strefakultury.pl – zwrot za odwołany koncert zostanie dokonamy automatycznie na Państwa konto. Nie ma potrzeby kontaktu z kasami biletowym.

Jeśli chcą Państwo sami zrezygnować z koncertu ze względu na nowy termin lub wprowadzone zmiany – prosimy o kontakt pod adresem: bow@strefakultury.pl

 1. Bilety zakupione on-line poprzez stronę www.eventim.pl – informację o zwrocie biletów za odwołany koncert przekaże bileteria Eventim.

Jeśli chcą Państwo sami zrezygnować z koncertu ze względu na nowy termin lub wprowadzone zmiany – prosimy o bezpośredni kontakt z bileterią.

 1. Bilety zakupione stacjonarnie w kasie Impartu i Barbary kartą lub gotówką
  umożliwiamy Państwu zwrot w trybie on-line. Na adres bow@strefakultury.plprosimy o wysłanie:

stosownego formularza dostępnego TUTAJ,

wyraźnego zdjęcia biletów,

paragonu w formacie PDF lub JPG – wyjątkowo zostaną też przyjęte bilety bez paragonu.

Uprzejmie informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację kasy biletowe w Barbarze (ul. Świdnicka 8 b) oraz Imparcie (ul. Mazowiecka 17) są tymczasowo zamknięte. Po ich ponownym otwarciu zwrotu biletów będzie można dokonać osobiście.

Wszystkie pytania dotyczące biletów i karnetów prosimy kierować na adres: bow@strefakultury.pl.


I set: Jazz Forum Talents

Skład:

Skład:

Kasia Pietrzko  fortepian 
Maciej Kądziela  saksofon altowy
Jakub Mizeracki  gitara 
Tomasz Chyła  skrzypce 
Kacper Smoliński  harmonijka ustna
Roman Chraniuk  kontrabas 
Adam Zagórski  perkusja   

Jazz Forum Talents to zespół największych nowych talentów polskiego jazzu, wyłoniony spośród muzyków, którzy rok temu brali udział w Jazz Forum Showcase powered by Szczecin Jazz. Każdy z muzyków wspaniałej siódemki ma już ugruntowaną pozycję na naszej scenie, nagrody i wyróżnienia zdobyte na najważniejszych ogólnopolskich konkursach, wysokie notowania, a nawet i zwycięstwa w dorocznych ankietach czytelników JAZZ FORUM – indywidualnie i z macierzystymi zespołami (Kasia Pietrzko Trio, SKICK-SKIUK, Tomasz Chyła Quintet, Weezdob Collective, ZK Collaboration).  

Kasia Pietrzko – pianistka, liderka zespołu Kasia Pietrzko Trio. Nominowana do nagrody Fryderyk 2018 za Jazzowy Debiut Roku, laureatka ankiety Jazz Top i „Mateusza” Trójki w kategorii Nowa Nadzieja. W 2018 roku zagrała w zespole mistrza Tomasza Stańki na Jego ostatnim koncercie. Ma na koncie dwa autorskie albumy i dziesiątki zagranicznych koncertów.  

Jakub Mizeracki – gitarzysta zespołu Skicki-Skiuk,  który w 2017 roku zdobył Grand Prix Konkurs na Indywidualność Jazzową festiwalu Jazz nad Odrą. W 2019 Mizeracki zajął III miejsce w Międzynarodowym Konkursie im. Jarosława Śmietany. Grał m.in. z Billym Cobhamem i Leszkiem Możdżerem.  

Maciej Kądziela – saksofonista altowy, współlider zespołu ZK Collaboration. Uczył się m.in. w Nowym Jorku na Columbia Univesity, pobierał też lekcje u Lee Konitza i Grega Osby’ego. Ukończył duńskie Rhythmic Music Conservatory. Współpracował m.in. z Dave’em Youngiem i Jerzym Małkiem. Obecnie sam uczy adeptów sztuki jazzowej na Akademii Muzycznej w Łodzi. Współtwórca niezwykłego projektu „Virtual Big Band Cho-Jazz 50” na 50-lecie warsztatów jazzowych w Chodzieży. 

Kacper Smoliński – wirtuoz harmonijki ustnej, członek zespołu Weezdob Collective, z którym w 2018 wygrał Konkurs na Indywidualność Jazzową na festiwalu Jazz nad Odrą. Stypendysta „Młodej Polski”. Ukończył Jazz-Institut Berlin. Uczył się u Grega Cohena. w 2019 roku Krzysztof Herdzin napisał dla niego „Concerto for Harmonica and String Orchestra”, które miało swoją prapremierę w Łomży.  

Tomasz Chyła – jeden z najlepszych polskich skrzypków jazzowych, lider zespołu Tomasz Chyła Quintet, z którym nagrał trzy albumy. Trzykrotnie nominowany do nagrody Fryderyk. Laureat konkursu Jazz Juniors 2016. W 2018 zagrał brawurowy koncert na jazzowej scenie festiwalu Pol’and’Rock. Koncertował w całej Europie i w Chinach.  

Roman Chraniuk – kontrabasista zespołu Skicki-Skiuk, z którym w 2017 wygrał konkurs Jazzu nad Odrą na Indywidualność Jazzową oraz gościł na scenie jazzowej na Festiwalu Woodstock. Współpracował m.in. z Januszem Muniakiem, Leszkiem Możdżerem, Marcusem Wyattem i Davidem Dorůžką. Grał na wielu scenach świata od Islandii po Hongkong.    

Adam Zagórski – jeden z najbardziej rozchwytywanych polskich perkusistów jazzowych. Współlider grupy ZK Collaboration, członek Weezdob Collective. Na stałe współpracuje również z Włodkiem Pawlikiem oraz Arturem Dutkiewiczem. Laureat wielu międzynarodowych nagród. Twórca projektu „Virtual Big Band Cho-Jazz 50” na 50-lecie Warsztatów Jazzowych w Chodzieży. 

II set: John Scofield & Dave Holland Duo

Skład:

John Scofield – gitara

Dave Holland – kontrabas

John Scofield i Dave Holland są bezsprzecznie uznawani za jednych z najlepszych muzyków jazzowych — odpowiednio na gitarze i kontrabasie. Znają się od lat, chociaż różnie wyglądała ich edukacja i przeszłość muzyczna. Teraz wspólnie będą prezentować publiczności nowe dzieła. Wystąpią jako duet i zagrają oryginalne kompozycje, włączając do repertuaru kilka standardowych jazzowych kawałków. Znawcy indywidualnego kunsztu tych artystów mogą się spodziewać wyjątkowego i oczarowującego melanżu muzycznych umysłów — połączenia wirtuozerii, euforii i głębi.

Talent Johna Scofielda w grze na gitarze wpływał na jazz od późnych lat 70. XX wieku. Stosując bardzo charakterystyczne brzmienie i posługując się zróżnicowanymi stylami, Scofield jest mistrzowskim improwizatorem jazzowym. Jego muzyka zazwyczaj jest mieszanką post-bopu, jazzu funkowego i R&B.

Na gitarze zaczął grać w wieku 11 lat, inspirację czerpiąc z rocka i bluesa. Uczęszczał do Berklee College of Music w Bostonie. Po debiucie z Gerrym Mulliganem i Chetem Bakerem Scofield przez dwa lata był członkiem zespołu Billy Cobham-George Duke. W 1977 roku nagrywał z Charlesem Mingusem i dołączył do kwartetu Gary’ego Burtona. Międzynarodową karierę rozpoczął jako lider zespołu i artysta studyjny w 1978 roku. W latach 1982–1985 Scofield koncertował i nagrywał z Milesem Davisem. W wyniku współpracy z Davisem wypracował sobie renomę muzyka i kompozytora jazzowego.

Od tego czasu umiejętnie przewodził własnymi zespołami na międzynarodowej scenie jazzowej. Nagrał ponad 30 albumów jako lider (wiele należy do klasyki), a także w ramach współpracy ze współczesnymi gwiazdami, takimi jak: Pat Metheny, Charlie Haden, Eddie Harris czy Mavis Staples. Grał i nagrywał m.in. z Tony’m Williamsem, Jimem Hallem, Ronem Carterem, Herbie Hancockiem i Joe Hendersonem.W trakcie swojej kariery Scofield, oprócz typowych jazzowych kawałków, prezentował także funkową muzykę elektroniczną.

Dave Holland jest kontrabasistą i kompozytorem, a jego pasja do muzykalnej ekspresji wszystkich stylów oraz zaangażowanie w tworzenie innowacyjnych utworów muzycznych stały się podstawą trwającej ponad 50 lat kariery zawodowej. Na dowód swych umiejętności zdobył najwyższe wyróżnienia w swojej dziedzinie, w tym liczne nagrody Grammy i tytuł NEA Jazz Master w 2017 roku.

Holland jest wzorem dla twórców muzyki akustycznej i elektrycznego basu. Dorastał w czasach, gdy gatunki muzyczne takie jak jazz, rock, funk, avant-garde, folk, muzyka elektroniczna i inne swobodnie łączyły się, tworząc nowe nurty muzyczne. Był wiodącym członkiem pokolenia, które pomogło zapoczątkować jazzowe granie na kontrabasie – od spuścizny po swingu i post-bopie po żywe i obejmujące wiele dziedzin dzieła ery współczesnej, poszerzając możliwości melodyczne i ekspresyjne tego instrumentu. Wirtuozerska technika Hollanda i jego poczucie rytmu, oparte na umiejętnym poszanowaniu zróżnicowanych stylów i dźwięków, są powszechnie cenione i cieszą się dużym zainteresowaniem. Do tej pory jego talent można podziwiać w setkach nagrań — w ponad trzydziestu z nich występuje on jako lider pod własnym nazwiskiem.

- Czytaj także

p:28582