24.04.2020 Piątek

56. Jazz nad Odrą: Mariusz Bogdanowicz Sextet – koncert (przeniesione)

Data: 24.04.2020
Cena biletu: 40 PLN

Przy zakupie biletów przysługuje zniżka Urbancard Premium (20%) – wyłączając bilety VIP. Zniżkę można uzyskać wyłącznie w kasach stacjonarnych Strefy Kultury Wrocław (Impart, Barbara).

Kasa biletowa | Barbara
ul. Świdnicka 8B
12:00-18:00 (pon-pt), 12:00-17:00 (sb)
tel. +48 (71) 712-75-74
Kasa biletowa | Impart
ul. Mazowiecka 17
14:00-18:00 (pon-pt)
i na 2 h przed wydarzeniem
tel. +48 (71) 341-94-32
rezerwacje@strefakultury.pl
Miejsce wydarzenia: Impart, sala kameralna

fot. mat. pras.

kwiecień 24, 2020@10:30 pm – 11:30 pm
2020-04-24T22:30:00+02:00
2020-04-24T23:30:00+02:00

INFORMACJE NA TEMAT BILETÓW I KARNETÓW ZAKUPIONYCH NA TERMIN KWIETNIOWY:

1. Nowa data festiwalu: 6-10 października.
  2. Zakupione bilety zachowują ważność. Natomiast jeśli nie odpowiada Państwu nowy termin koncertu lub wprowadzone zmiany – bilety można zwracać w miejscu ich zakupu (poniżej znajdują się wytyczne dotyczące poszczególnych zwrotów).
  3. Bilety na koncerty, które nie odbędą się w nowym terminie podlegają zwrotowi:
  • 21 kwietnia – Marianna Wróblewska z Przyjaciółmi: „Wspomnienia”,
  • 21 kwietnia – Scena frytowa JAZZ’off

I set: Jerzy Mączyński – Jerry & The Pelican System

II set: Kwaśny Deszcz

III set: MALEDIWY,

• 26 kwietnia –

I set: E.J. Strickland Quintet

II set: GoGo Penguin

• 26 kwietnia – Daniel Toledo – Kuba Więcek – Michał Miśkiewicz – Piotr Orzechowski.
  1. Zakupione karnety zachowują ważność. Uprzejmie prosimy posiadaczy karnetów zakupionych stacjonarnie w kasie Impartu i Barbary kartą lub gotówką o kontakt pod adresem: bow@strefakultury.pl w celu dokonania wyboru nowych opcji koncertowych. Informację o karnetach zakupionych poprzez stronę eventim.pl przekaże bezpośrednio bileteria Eventim.

ZWROTY:

1. Bilety zakupione on-line poprzez stronę www.strefakultury.pl – zwrot za odwołany koncert zostanie dokonamy automatycznie na Państwa konto. Nie ma potrzeby kontaktu z kasami biletowym.

Jeśli chcą Państwo sami zrezygnować z koncertu ze względu na nowy termin lub wprowadzone zmiany – prosimy o kontakt pod adresem: bow@strefakultury.pl

1. Bilety zakupione on-line poprzez stronę www.eventim.pl – informację o zwrocie biletów za odwołany koncert przekaże bileteria Eventim.

Jeśli chcą Państwo sami zrezygnować z koncertu ze względu na nowy termin lub wprowadzone zmiany – prosimy o bezpośredni kontakt z bileterią.

1. Bilety zakupione stacjonarnie w kasie Impartu i Barbary kartą lub gotówką
    umożliwiamy Państwu zwrot w trybie on-line. Na adres bow@strefakultury.plprosimy o wysłanie:

stosownego formularza dostępnego TUTAJ,

wyraźnego zdjęcia biletów,

paragonu w formacie PDF lub JPG – wyjątkowo zostaną też przyjęte bilety bez paragonu.

Uprzejmie informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację kasy biletowe w Barbarze (ul. Świdnicka 8 b) oraz Imparcie (ul. Mazowiecka 17) są tymczasowo zamknięte. Po ich ponownym otwarciu zwrotu biletów będzie można dokonać osobiście.

Wszystkie pytania dotyczące biletów i karnetów prosimy kierować na adres: bow@strefakultury.pl.

Skład:

Mariusz Bogdanowicz – kontrabas
Kasia Pietrzko – fortepian
Piotr Schmidt – trąbka
Tomasz Wendt – saksofony
Tomasz Drozdek T.ETNO – instrumenty etniczne
Sebastian Frankiewicz – perkusja

Muzyka sextetu to kompozycje leadera. Jest ona bardzo osobista, komunikatywna, o wyeksponowanej melodyce, dużej przestrzeni i silnym ładunku emocjonalnym. W tym wcieleniu twórczości Mariusza Bogdanowicza do głosu dochodzi element kolektywnej zintegrowanej improwizacji.

Mariusz Bogdanowicz – kontrabasista, kompozytor, lider, pedagog, producent, wydawca i publicysta. Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Jest synem wybitnego kompozytora, aranżera i dyrygenta – Leszka Bogdanowicza. Ma w swoim dorobku cztery autorskie płyty: „Back to the Bass” (1995), „Confiteor Song” (2001), „Syntonia” (2013) i „Przy Tobie” (2016). Jest kompozytorem muzyki teatralnej i filmowej: „Maskarada” (1991), „Emigranci” (2009), „Idź w noc Margot” (2010), „Żyd” (2012), „Cudowna lampa Aladyna” (2014). W latach 1982-84 współtworzył słynny Heavy Metal Sextet. W 1991 r. sformował swój pierwszy zespół.

Mariusz Bogdanowicz od blisko trzydziestu lat gra we wszystkich formacjach Włodzimierza Nahornego. Współpracował m.in. z: Ewą Bem, Lorą Szafran, Urszulą Dudziak, Edytą Geppert, Wojciechem Karolakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Andrzejem Jagodzińskim, Sławomirem Kulpowiczem, Andrzejem Kurylewiczem, Zbigniewem Preisnerem, Jarosławem Śmietaną, Wiesławem Pieregorólką, Jackiem Kaczmarskim, Markiem Bałatą, Krzysztofem Herdzinem, Michelle Hendrix, Deborah Brown, Billem Molenhofem. Brał udział w spektaklu „Kobieta z widokiem na taras” Stanisława Tyma.

Z zespołami Mariusza Bogdanowicza współpracowali m.in. Brandon Furman, Zbigniew Namysłowski, Andrzej Jagodziński, Krzysztof Herdzin, Bill Molenhof, Artur Lesicki, Marcin Olak, Mariusz Mielczarek, Piotr Schmidt, Kuba Badach i Piotr Biskupski.