Login

Register

Login

Register

9.10.2020 Piątek

56. Jazz nad Odrą – Peter Erskine – Alan Pasqua – Darek Oleszkiewicz | John Scofield & Dave Holland Duo – koncert (nowa data)

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 9.10.2020
Godzina: 19:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 300 PLN (VIP), 120 PLN (I miejsca), 100 PLN (II miejsca), 90 PLN (III miejsca)

Przy zakupie biletów przysługuje zniżka Urbancard Premium (20%) – wyłączając bilety VIP. Zniżkę można uzyskać wyłącznie w kasach stacjonarnych Strefy Kultury Wrocław (Impart, Barbara).

Kasa biletowa | Barbara
ul. Świdnicka 8B
12:00-18:00 (pon-pt), 12:00-17:00 (sb)
tel. +48 (71) 712-75-74
Kasa biletowa | Impart
ul. Mazowiecka 17
14:00-18:00 (pon-pt)
i na 2 h przed wydarzeniem
tel. +48 (71) 341-94-32
rezerwacje@strefakultury.pl
Miejsce wydarzenia: Impart, sala teatralna
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. Dunvael Photography

fot. Nicholas Suttle

Kiedy:
Październik 9, 2020@7:00 pm – 10:00 pm
2020-10-09T19:00:00+02:00
2020-10-09T22:00:00+02:00

INFORMACJE NA TEMAT BILETÓW I KARNETÓW ZAKUPIONYCH NA TERMIN KWIETNIOWY:

 

 1. Nowa data festiwalu: 6-10 października.
 2. Zakupione bilety zachowują ważność. Natomiast jeśli nie odpowiada Państwu nowy termin koncertu lub wprowadzone zmiany – bilety można zwracać w miejscu ich zakupu (poniżej znajdują się wytyczne dotyczące poszczególnych zwrotów).
 3. Bilety na koncerty, które nie odbędą się w nowym terminie podlegają zwrotowi:
 • 21 kwietnia – Marianna Wróblewska z Przyjaciółmi: „Wspomnienia”,
 • 21 kwietnia – Scena frytowa JAZZ’off

I set: Jerzy Mączyński – Jerry & The Pelican System

II set: Kwaśny Deszcz

III set: MALEDIWY,

 • 26 kwietnia –

I set: E.J. Strickland Quintet

II set: GoGo Penguin

 • 26 kwietnia – Daniel Toledo – Kuba Więcek – Michał Miśkiewicz – Piotr Orzechowski.
 1. Zakupione karnety zachowują ważność. Uprzejmie prosimy posiadaczy karnetów zakupionych stacjonarnie w kasie Impartu i Barbary kartą lub gotówką o kontakt pod adresem: bow@strefakultury.pl w celu dokonania wyboru nowych opcji koncertowych. Informację o karnetach zakupionych poprzez stronę eventim.pl przekaże bezpośrednio bileteria Eventim.

 

ZWROTY:

 1. Bilety zakupione on-line poprzez stronę www.strefakultury.pl – zwrot za odwołany koncert zostanie dokonamy automatycznie na Państwa konto. Nie ma potrzeby kontaktu z kasami biletowym.

Jeśli chcą Państwo sami zrezygnować z koncertu ze względu na nowy termin lub wprowadzone zmiany – prosimy o kontakt pod adresem: bow@strefakultury.pl

 1. Bilety zakupione on-line poprzez stronę www.eventim.pl – informację o zwrocie biletów za odwołany koncert przekaże bileteria Eventim.

Jeśli chcą Państwo sami zrezygnować z koncertu ze względu na nowy termin lub wprowadzone zmiany – prosimy o bezpośredni kontakt z bileterią.

 1. Bilety zakupione stacjonarnie w kasie Impartu i Barbary kartą lub gotówką
  umożliwiamy Państwu zwrot w trybie on-line. Na adres bow@strefakultury.plprosimy o wysłanie:

stosownego formularza dostępnego TUTAJ,

wyraźnego zdjęcia biletów,

paragonu w formacie PDF lub JPG – wyjątkowo zostaną też przyjęte bilety bez paragonu.

Uprzejmie informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację kasy biletowe w Barbarze (ul. Świdnicka 8 b) oraz Imparcie (ul. Mazowiecka 17) są tymczasowo zamknięte. Po ich ponownym otwarciu zwrotu biletów będzie można dokonać osobiście.

Wszystkie pytania dotyczące biletów i karnetów prosimy kierować na adres: bow@strefakultury.pl.


I set: Peter Erskine – Alan Pasqua – Darek Oleszkiewicz

Skład:

Peter Erskine – perkusja

Alan Pasqua – fortepian

Darek Oleszkiewicz – kontrabas

Darek „Oles” Oleszkiewicz urodził się we Wrocławiu, gdzie uczył się gry na fortepianie w Państwowej Szkole Muzycznej. Następnie grał na gitarze, gitarze basowej i dopiero w wieku 18 lat odnalazł instrument swojego życia – kontrabas. Jego talent został zauważony przez Jana Ptaszyna Wróblewskiego w Krakowie na festiwalu Jazz Juniors w 1983 roku. Rok później Darek został tam nagrodzony w kategorii indywidualnej, zespołowej oraz za kompozycje. Od roku 1984 Oleszkiewicz zaczął występować regularnie na festiwalach, w klubach oraz studiach nagraniowych w Polsce oraz za granicą z zespołami Ptaszyna, Zbigniewa Namysłowskiego, Tomasza Szukalskiego i Henryka Majewskiego.

W roku 1988 Darek otrzymał pełne stypendium od California Institute of The Arts w USA i rozpoczął studia u mistrza Charlie Hadena. Po ukończeniu studiów został tam również profesorem kontrabasu. W latach 1994-2004 Darek był liderem zespołu Los Angeles Jazz, zapraszany na koncerty i nagrania przez największe gwiazdy jazzu jak: Brad Mehldau, Billy Higgins, Joe Lovano, Charles Lloyd, Pat Metheny, Lee Konitz, Bennie Maupin i wielu innych. Darek Oleszkiewicz nagrał ponad 100 płyt winylowych i kompaktowych jako lider, współlider lub sideman. Wiele z tych płyt otrzymało nominacje do Grammy i Fryderyków.

II set: John Scofield & Dave Holland Duo

Skład:

John Scofield – gitara

Dave Holland – kontrabas

John Scofield i Dave Holland są bezsprzecznie uznawani za jednych z najlepszych muzyków jazzowych — odpowiednio na gitarze i kontrabasie. Znają się od lat, chociaż różnie wyglądała ich edukacja i przeszłość muzyczna. Teraz wspólnie będą prezentować publiczności nowe dzieła. Wystąpią jako duet i zagrają oryginalne kompozycje, włączając do repertuaru kilka standardowych jazzowych kawałków. Znawcy indywidualnego kunsztu tych artystów mogą się spodziewać wyjątkowego i oczarowującego melanżu muzycznych umysłów — połączenia wirtuozerii, euforii i głębi.

Talent Johna Scofielda w grze na gitarze wpływał na jazz od późnych lat 70. XX wieku. Stosując bardzo charakterystyczne brzmienie i posługując się zróżnicowanymi stylami, Scofield jest mistrzowskim improwizatorem jazzowym. Jego muzyka zazwyczaj jest mieszanką post-bopu, jazzu funkowego i R&B.

Na gitarze zaczął grać w wieku 11 lat, inspirację czerpiąc z rocka i bluesa. Uczęszczał do Berklee College of Music w Bostonie. Po debiucie z Gerrym Mulliganem i Chetem Bakerem Scofield przez dwa lata był członkiem zespołu Billy Cobham-George Duke. W 1977 roku nagrywał z Charlesem Mingusem i dołączył do kwartetu Gary’ego Burtona. Międzynarodową karierę rozpoczął jako lider zespołu i artysta studyjny w 1978 roku. W latach 1982–1985 Scofield koncertował i nagrywał z Milesem Davisem. W wyniku współpracy z Davisem wypracował sobie renomę muzyka i kompozytora jazzowego.

Od tego czasu umiejętnie przewodził własnymi zespołami na międzynarodowej scenie jazzowej. Nagrał ponad 30 albumów jako lider (wiele należy do klasyki), a także w ramach współpracy ze współczesnymi gwiazdami, takimi jak: Pat Metheny, Charlie Haden, Eddie Harris czy Mavis Staples. Grał i nagrywał m.in. z Tony’m Williamsem, Jimem Hallem, Ronem Carterem, Herbie Hancockiem i Joe Hendersonem.W trakcie swojej kariery Scofield, oprócz typowych jazzowych kawałków, prezentował także funkową muzykę elektroniczną.

Dave Holland jest kontrabasistą i kompozytorem, a jego pasja do muzykalnej ekspresji wszystkich stylów oraz zaangażowanie w tworzenie innowacyjnych utworów muzycznych stały się podstawą trwającej ponad 50 lat kariery zawodowej. Na dowód swych umiejętności zdobył najwyższe wyróżnienia w swojej dziedzinie, w tym liczne nagrody Grammy i tytuł NEA Jazz Master w 2017 roku.

Holland jest wzorem dla twórców muzyki akustycznej i elektrycznego basu. Dorastał w czasach, gdy gatunki muzyczne takie jak jazz, rock, funk, avant-garde, folk, muzyka elektroniczna i inne swobodnie łączyły się, tworząc nowe nurty muzyczne. Był wiodącym członkiem pokolenia, które pomogło zapoczątkować jazzowe granie na kontrabasie – od spuścizny po swingu i post-bopie po żywe i obejmujące wiele dziedzin dzieła ery współczesnej, poszerzając możliwości melodyczne i ekspresyjne tego instrumentu. Wirtuozerska technika Hollanda i jego poczucie rytmu, oparte na umiejętnym poszanowaniu zróżnicowanych stylów i dźwięków, są powszechnie cenione i cieszą się dużym zainteresowaniem. Do tej pory jego talent można podziwiać w setkach nagrań — w ponad trzydziestu z nich występuje on jako lider pod własnym nazwiskiem.

- Czytaj także

p:28582