21.04.2020 Wtorek

56. Jazz nad Odrą: Scena frytowa JAZZ’off: Jerzy Mączyński – Jerry & The Pelican System | Kwaśny Deszcz | MALEDIWY – koncert (odwołane)

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 21.04.2020
Godzina: 19:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 220 PLN (VIP), 60 PLN (I miejsca), 50 PLN (II miejsca), 30 PLN (III miejsca)

Przy zakupie biletów przysługuje zniżka Urbancard Premium (20%) – wyłączając bilety VIP. Zniżkę można uzyskać wyłącznie w kasach stacjonarnych Strefy Kultury Wrocław (Impart, Barbara).

Kasa biletowa | Barbara
ul. Świdnicka 8B
12:00-18:00 (pon-pt), 12:00-17:00 (sb)
tel. +48 (71) 712-75-74
Kasa biletowa | Impart
ul. Mazowiecka 17
14:00-18:00 (pon-pt)
i na 2 h przed wydarzeniem
tel. +48 (71) 341-94-32
rezerwacje@strefakultury.pl
Miejsce wydarzenia: Impart, sala teatralna
Mazowiecka 17
50-412 Wrocław
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. mat. pras.

fot. Katarzyna Nowicka

Kiedy:
kwiecień 21, 2020@7:00 pm – 10:00 pm
2020-04-21T19:00:00+02:00
2020-04-21T22:00:00+02:00

INFORMACJE NA TEMAT BILETÓW I KARNETÓW ZAKUPIONYCH NA TERMIN KWIETNIOWY:

 

  1. Nowa data festiwalu: 6-10 października.
  2. Zakupione bilety zachowują ważność. Natomiast jeśli nie odpowiada Państwu nowy termin koncertu lub wprowadzone zmiany – bilety można zwracać w miejscu ich zakupu (poniżej znajdują się wytyczne dotyczące poszczególnych zwrotów).
  3. Bilety na koncerty, które nie odbędą się w nowym terminie podlegają zwrotowi:
  • 21 kwietnia – Marianna Wróblewska z Przyjaciółmi: „Wspomnienia”,
  • 21 kwietnia – Scena frytowa JAZZ’off

I set: Jerzy Mączyński – Jerry & The Pelican System

II set: Kwaśny Deszcz

III set: MALEDIWY,

  • 26 kwietnia –

I set: E.J. Strickland Quintet

II set: GoGo Penguin

  • 26 kwietnia – Daniel Toledo – Kuba Więcek – Michał Miśkiewicz – Piotr Orzechowski.
  1. Zakupione karnety zachowują ważność. Uprzejmie prosimy posiadaczy karnetów zakupionych stacjonarnie w kasie Impartu i Barbary kartą lub gotówką o kontakt pod adresem: bow@strefakultury.pl w celu dokonania wyboru nowych opcji koncertowych. Informację o karnetach zakupionych poprzez stronę eventim.pl przekaże bezpośrednio bileteria Eventim.

 

ZWROTY:

  1. Bilety zakupione on-line poprzez stronę www.strefakultury.pl – zwrot za odwołany koncert zostanie dokonamy automatycznie na Państwa konto. Nie ma potrzeby kontaktu z kasami biletowym.

Jeśli chcą Państwo sami zrezygnować z koncertu ze względu na nowy termin lub wprowadzone zmiany – prosimy o kontakt pod adresem: bow@strefakultury.pl

  1. Bilety zakupione on-line poprzez stronę www.eventim.pl – informację o zwrocie biletów za odwołany koncert przekaże bileteria Eventim.

Jeśli chcą Państwo sami zrezygnować z koncertu ze względu na nowy termin lub wprowadzone zmiany – prosimy o bezpośredni kontakt z bileterią.

  1. Bilety zakupione stacjonarnie w kasie Impartu i Barbary kartą lub gotówką
    umożliwiamy Państwu zwrot w trybie on-line. Na adres bow@strefakultury.plprosimy o wysłanie:

stosownego formularza dostępnego TUTAJ,

wyraźnego zdjęcia biletów,

paragonu w formacie PDF lub JPG – wyjątkowo zostaną też przyjęte bilety bez paragonu.

Uprzejmie informujemy, że ze względu na zaistniałą sytuację kasy biletowe w Barbarze (ul. Świdnicka 8 b) oraz Imparcie (ul. Mazowiecka 17) są tymczasowo zamknięte. Po ich ponownym otwarciu zwrotu biletów będzie można dokonać osobiście.

Wszystkie pytania dotyczące biletów i karnetów prosimy kierować na adres: bow@strefakultury.pl.

I set: Jerzy Mączyński – Jerry & The Pelican System  

Skład:

Jerzy Mączyński – saksofon

Marcin Elszkowski – trąbka

Marcel Baliński –  fortepian

Franciszek Pospieszalski – kontrabas

Wiktoria Jakubowska – perkusja

Jerzy Mączyński – polski saksofonista i kompozytor. Od najmłodszych lat kształcony w Szkołach Muzycznych w klasach jazzu i muzyki klasycznej  (m.in. „Bednarska” w Warszawie). Absolwent Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Ostatni rok studiów licencjackich spędził na stypendium w Danii, gdzie doskonalił swój warsztat muzyczny w Syddanskmusikkonservatorium. W sierpniu zakończył studia magisterskie w  prestiżowej szkole Berklee College of Music na kierunku contemporary music performance. Współzałożyciel freejazzowego kolektywu P.E. Quartet, z którym w roku 2018 wydał  album zatytułowany „Cokolwiek”. Leader konceptu muzycznego Jerry& The Pelican System z którym w maju 2019 wydał swój debiutancki album w presitżowej serii wydawniczej ,,PolishJazz” (Warner Music, Polskie Nagrania). W swojej dotychczasowej karierze muzyk zagrał na wielu polskich i międzynarodowych scenach jako leader swoich projektów m.in. na festiwalach muzycznych: Jazz Jantar, Festiwal Dwa Brzegi, NCPA Mumbai, Habitat Center w New Delhi, Lublin Jazz Festival. Kształcił się u takich osobowości jak Greg Osby,  Perico Sambeat, ale też Michał Kulenty czy Zbigniew Namysłowski. Jest czynnie koncertującym muzykiem i współpracował z artystami z całego świata m.in. z  Apoorvą Krishną czy  Nitin Sawhneyem. Cały czas poszukuje najróżniejszych brzmień.  Jego styl jest silnie zakorzeniony w europejskiej awangardzie.

II set: Kwaśny Deszcz 

Skład:

Kacper Krupa – saksofon tenorowy

Piotr Cienkowski – kontrabas

Stanisław Aleksandrowicz – perkusja

Kwaśny Deszcz to trzej młodzi muzycy z Poznania, którzy sprzeciwiając się trendom panującym we współczesnym jazzowym mainstreamie wyrobili sobie własną markę i charakterystyczne brzmienie. Trio zadebiutowało na festiwalu Jazz Jamboree w 2018 r., wyłoniwszy się z poznańskiego septetu Anomalia (wszyscy członkowie są także muzykami tej formacji).

Kacper Krupa – saksofonista i kompozytor, który od początku swojej muzycznej ścieżki stawia na oryginalność i ciągłe poszukiwania. Objawia się to przede wszystkim w jego kompozycjach, brzmieniu oraz improwizacjach. Inspiruje się wieloma gatunkami, z czego najistotniejszy dla niego jest free jazz oraz muzyka klasyczna XX wieku. Ukończył studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu na kierunku „saksofon jazzowy”, gdzie kontynuuje naukę na kierunku „kompozycja i teoria muzyki”. Udźwiękawiał spektakl „45”, na czterdziestopięciolecie Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Współpracuje z Katedrą Animacji Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Występował na wielu festiwalach muzycznych, np. Jazz Jamboree, OFF Festival, Lublin Jazz Festiwal, Męskie Granie, Animator. Jest członkiem i/lub współtwórcą takich zespołów jak: Skalpel Big Band, Anomalia, Kwaśny Deszcz, Hubert Tas & the Small Circle, Plondra. Był finalistą wielu konkursów jazzowych. Wraz z zespołem Kwaśny Deszcz zdobył drugą nagrodę na RCK pro jazz w Kołobrzegu. Zdobył także trzecią nagrodę w kategorii solowej w ramach Zachodniopomorskiego Forum Artystycznego

Piotr Cienkowski – wszechstronny kontrabasista z klasycznym wykształceniem oraz jazzowym przeznaczeniem. Od zawsze stawiał na prawdziwość i autentyczność tworzonej przez siebie muzyki. Jego osobowość muzyczną można określić jako fuzję fascynacji muzyką etniczną, rockowo-jazzowych korzeni z klasyczną wrażliwością. Inspiracji doszukuje się zarówno w twórczości Led Zeppelin, jak i J. S. Bacha, K. Szymanowskiego czy A. Pärta. Laureat II nagrody X Ogólnopolskiego Konkursu Kontrabasowego im. Adama Bronisława Ciechańskiego, wyróżnienia z zespołem Kwaśny Deszcz na RCK pro jazz w Kołobrzegu. Współpracował z orkiestrami filharmonii poznańskiej, koszalińskiej czy gorzowskiej. W 2018 roku z wyróżnieniem ukończył Akademię Muzyczną im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie prof. Piotra Czerwińskiego. Studiuje także kompozycję i aranżację w tejże uczelni w klasie prof. Krzesimira Dębskiego.

Stanisław Aleksandrowicz – młody perkusista czerpiący inspiracje z wielu źródeł, począwszy od współczesnej literatury perkusji klasycznej, przez brzmienia jazzu oraz muzyki free/impro rodem ze Skandynawii, po współczesne rytmy muzyki latynoskiej oraz hip hop. Koncertował m.in. na deskach Filharmonii Gorzowskiej i Filharmonii Koszalińskiej oraz na legendarnym festiwalu Jazz Jamboree. Współpracował w ramach festiwalu Made in Chicago z legendą AACM Arim Brownem. Laureat I nagrody na IX Hanza Jazz Festiwal, 3 nagrody na VII RCK PRO JAZZ i II nagrody na VIII RCK PRO JAZZ. Laureat II nagrody na prestiżowym XV Międzynarodowym Young Drum Hero Competition.

III set: Malediwy 

Skład:

Marek Pospieszalski – saksofon tenorowy

Qba Janicki – perkusja, instrumenty perkusyjne

W skład zespołu MALEDIWY wchodzą Marek Pospieszalski i Qba Janicki, wszechstronni improwizatorzy wywodzący się ze środowisk o wieloletnich tradycjach muzycznych. Przez lata współpracowali z takimi zespołami jak: Wojtek Mazolewski Quintet, Tirvyous Wagon, Power of the Horns, Hot God oraz grali w dziesiątkach formacji z artystami z całego świata, m.in. Roscoe Mitchell, Toshinori Kondo, Marco Eneidi czy Dennis Gonzalez.

Podczas koncertowych spotkań z MALEDIWAMI możemy doświadczyć wyrażanego instrumentalnie kultu wszystkiego co żywe i organiczne. Muzycy współtworzą napędzający się mechanizm, który przywołuje obrazy wielu miejsc prowokując do egzotycznych podróży. Jest to muzyka do chwil, które były lub będą.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej