Login

Register

Login

Register

25.09.2021 Sobota

8. Dziecinada: karnet całodniowy 25.09

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 25.09.2021
Godzina: 12:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 40 PLN
Miejsce wydarzenia: plac przed Impartem
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. mat. pras.

fot. mat. pras.

Kiedy:
wrzesień 25, 2021@12:00 pm – 8:00 pm
2021-09-25T12:00:00+02:00
2021-09-25T20:00:00+02:00

KARNET CAŁODNIOWY OBOWIĄZUJE NA WSZYSTKIE WYDARZENIA ODBYWAJĄCE SIĘ 25 WRZEŚNIA NA PLACU PRZED IMPARTEM OD GODZ. 12:00.

 

godz. 12:00 i 15:00

„Eliksir mądrości”,  Teatr Wariate

wiek: 3+

czas trwania: 45 minut

W pewnym domowym laboratorium ekscentryczny Profesor Eugeniusz od lat próbuje stworzyć wynalazek swojego życia. We wszystkich szalonych próbach wiernie asystuje mu Zofia – gosposia, która oprócz wielkiego serca ma także niezwykłą umiejętność psucia wszystkiego, czego się tylko dotknie.

Trudno się zatem dziwić, że żaden z  wynalazków Profesora nie działa jak należy.

Profesor, zdruzgotany i przeświadczony o swoim braku talentu,  postanawia wreszcie wyhodować Sztuczną Inteligencję, czyli Mózg. Chce wydobyć z niego Eliksir Mądrości, dzięki któremu umysł Profesora mógłby zabłysnąć genialną twórczą inwencją.

Jednak zadanie wcale nie jest łatwe, nawet przy użyciu starego wynalazku Profesora – Wielofunkcyjnego Robota Kuchennego „Alberta”. Bo cóż może poczciwy Albert, gdy jak zwykle we wszystko wmiesza się Zofia?

Mózg jak orzeszek, ptasi móżdżek – to etapy dalekie od doskonałości…

Czy Profesorowi uda się osiągnąć upragniony cel?

„Eliksir mądrości” próbuje zachęcić młodych widzów do twórczych poszukiwań.

Nie brak w nim dobrej zabawy, ale i refleksji nad tym, co w życiu najważniejsze.

To pełen humoru, ekspresyjny spektakl o geniuszu drzemiącym w każdym z nas…

Scenariusz i reżyseria: Teatr Wariate

Scenografia: Marek Cyris

Kostiumy: Sylwia Cyris

Muzyka: Michał Łaszewicz

 

godz. 13:00 i 16:00

„Pchła Szachrajka”, Teatr Żelazny  

Czas trwania: 50 minut

Wiek: 3+

„Pchła Szachrajka” to spektakl familijny dla dzieci od 3 do 99 lat. Przedstawienie jest adaptacją jednej z najzabawniejszych bajek jakie napisał Jan Brzechwa. Genialny poeta doskonale komunikował się z dziećmi poprzez swoje wiersze. Jednocześnie komentując ówczesną Polskę, przemycał w nich wiele treści dla dorosłych, które są aktualne do dziś. „Pchła Szachrajka” to kolorowe widowisko dla najmłodszych widzów, w czasie którego dzieci odbędą wspaniałą podróż z małą, krnąbrną i bardzo psotną Pchełką. Pomysłowa scenografia przenosi widzów do kolejnych miejsc, jakie odwiedza bohaterka. Muzyka lat 20, barwna scenografia oraz wartka gra aktorska sprawiają, że widzowie bawią się fantastycznie. Pchła Szachrajka, odwiedzając kolejne miejsca przemierza lądy i morza by dostarczyć dzieciom wiele emocji, a także niezliczonych powodów do śmiechu. Barwne lalki i wesołe piosenki sprawią, że najmłodsi widzowie pokochają teatr i zapoznają się z najlepszą literaturą dziecięcą.

 

godz. 15:00-17:00

„Miasteczko Cyrkowe” (warsztaty i animacje)

wiek: 3-12 lat

Miasteczko Cyrkowe FrikArt – to wspaniałe miejsce zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Doświadczeni animatorzy bawią, uczą i rozwijają koordynację ruchową wszystkich chętnych na podróż do bajkowego świata cyrku. Fantastyczne sztuczki żonglerskie połączone z ekwilibrystyką wprawiają w osłupienie, a interakcja z widzami nie pozwala nawet na chwilę nudy, a do tego kształtuje charakter, rozwija pasje, zachęca do sportowych ćwiczeń i uczy prawidłowej postawy ciała.

W Miasteczku Cyrkowym dzieci uczą się tajników sztuki cyrkowej na różnych stanowiskach. Stanowiska są równoległe obsługiwane przez profesjonalnych, przeszkolonych do pracy z dziećmi animatorów, dlatego też zapewniamy maksymalne bezpieczeństwo. Niezły cyrk!

Miasteczko Cyrkowe składa się z:

namiotu cyrkowego – centrum miasteczka,

strefy gigantycznych baniek mydlanych wraz z wytwornicą do baniek,

konstrukcji do chodzenia po linie,

nauki żonglerki,

nauki chodzenia na szczudłach, dla najmłodszych i tych starszych,

rowerków Pedallo,

Rola Bola,

nart do chodzenia w parach,

zjeżdżalni rolkowej,

plansz z grami zręcznościowymi,

strzelnicy.

UWAGA: Wszystkie pokazy i ćwiczenia wykonywane są pod okiem doświadczonych animatorów, instruktorów sztuki cyrkowej, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dla dzieci i ich otoczenia.

 

godz. 18:00

Baśnie Ludów Ziemi – teatr prastarej sztuki opowiadania

Czas trwania: do 60 minut

Wiek: 7+

„Baśnie, które opowiadam i śpiewam to prastare tradycyjne opowieści z wielu krańców świata oraz te, które przychodzą teraz…” mówi Aishi Ma, czyli Magda Polkowska, wędrowna bajarka. Jej opowieści to mozaika głosu, dźwięku tradycyjnych instrumentów z odległych krain i ciszy. Zawierają w sobie wzory, które są starsze aniżeli nawet Baśniarz poprzez którego płyną słowa jest tego świadom.

Wędrowne baśniarstwo to sztuka, która znów zaczyna tętnić życiem.

Magda Polkowska pochodzi z Gdańska, kształciła się na wydziale antropologii i ekologii w New Jersey i Kalifornii. Opowiadaniem historii zajmuje się od „dawna niedawna”. Inspirację czerpie od starej kobiety, która mieszka w ciszy jej samej na dnie świętego jeziora, oraz ludów wśród których przebywała (na rezerwatach plemienia Lakotów w Południowej Dakocie, w Meksyku, w Kazachstanie, oraz na stepach Południowej Syberii).

Baśń niesie naukę, mądrość i głębię, krąży wokół tej samej niezmiennej prastarej wiecznej Prawdy… przekazywanej przez pokolenia, aby człowiek pamiętał o tym, kim jest…

Serdecznie zapraszamy do świata baśniowej metafory.

Wieczór dedykowany starszym słuchaczom, ale i dzieciom, które pięknie potrafią znaleźć się w takiej przestrzeni  i ciszy.

- Czytaj także

p:39961