26.09.2021 Niedziela

8. Dziecinada: karnet całodniowy 26.09

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 26.09.2021
Godzina: 12:00
Wstęp: biletowany
Kup bilet: Kup/Rezerwuj
Cena biletu: 30 PLN
Miejsce wydarzenia: plac przed Impartem
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. mat. pras.

fot. mat. pras.

Kiedy:
wrzesień 26, 2021@12:00 pm – 6:00 pm
2021-09-26T12:00:00+02:00
2021-09-26T18:00:00+02:00

KARNET CAŁODNIOWY OBOWIĄZUJE NA WSZYSTKIE WYDARZENIA ODBYWAJĄCE SIĘ 26 WRZEŚNIA NA PLACU PRZED IMPARTEM OD GODZ. 12:00.

godz. 12:00

„Alicja w Krainie Czarów”, Teatr AYA

Czas trwania: 50 minut

Wiek: 5+

Teatr AYA działa pod patronatem Stowarzyszenia Wy-Ja-Śnienie, realizującym różnorodne programy z zakresu edukacji kulturalnej i rozwoju osobistego

Spektakl jest pomysłową wariacją na temat jednej z najbardziej uwielbianych powieści wszech czasów „Alicja w Krainie Czarów”, Lewisa Carrolla. To podróż do krainy pomiędzy snem a jawą. Spotkanie twarzą w twarz z własnymi słabościami. Rozpoznanie siły miłości i samoakceptacji. Spektakl dopasowany do trendów XXI wieku, który porusza takie tematy jak: blogowanie, media społecznościowe, miłość, przyjaźń, autentyczność, przeznaczenie. Ze względu na to, iż „Alicja w Krainie Czarów” pełni rolę lektury, spektakl jest dedykowany w szczególności dla dzieci i młodzieży szkolnej. W związku z tym, że aranżacja powieści osadzona jest w realiach współczesnego świata i wyrażona językiem slangu młodzieżowego, będzie doskonale przez nich zrozumiała. Dzięki humorystycznemu przedstawieniu historii Alicji, przekaz łatwo dotrze do młodych ludzi pokazując im co w życiu ważne.

Zapraszamy w głąb „króliczej nory”, by wraz z Alicją przeżyć fantastyczną, pełną magii przygodę.

Scenariusz i reżyseria: Irmina Chocianowicz, Angelika Gnacy, Radomir Bachar Muzyka i teksty: Krzysztof Sorodnik, Krzysztof Riewold

Obsada:

Krzysztof Riewold (Narrator): artysta, pedagog, instruktor sztuki cyrkowej, absolwent Uniwersytetu Opolskiego na kierunku pedagogiki opiekuńczo wychowawczej i terapeutycznej. Półfinalista programu Mam Talent. Żonglujący maratończyk.

Irmina Chocianowicz (Alicja): tancerka, choreograf, pedagog, dyplomowany instruktor tańca współczesnego, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Założycielka i dyrektor Teatru Tańca Oshicat w Opolu. Twórca i reżyser wielu spektakli teatralno-tanecznych.

Radomir Bachar (Królik, Robak): tancerz, choreograf, pedagog, Absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej. Ukończył Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny z zakresu tańca jazzowego w Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki w Warszawie. Współpracował jako tancerz oraz wykonawca z wieloma zawodowymi i amatorskimi teatrami tańca.

Angelika Gnacy (Królowa, Kapelusznik): tancerka, choreograf, instruktor tańca, warsztatowiec, absolwentka Uniwersytetu Opolskiego, politolog, właścicielka Agencji Artystycznej Wymiar X, Współzałożycielka Akademii Kultury Hip Hop.

 

godz. 12:00-17:00

„Stinorhy”, Waxwing Theatre – interaktywna wystawa teatralna (Czechy)

Wiek: 0-99 lat

Przyjdź pobawić się światłem i cieniem! Interaktywna instalacja Stínohry („Shadowplay”) składa się z różnych gier opartych na eksperymencie i interakcji ze światłem i cieniem, marionetkami i przedmiotami usytuowana  w kilku namiotach „mini-chapiteaux”.

Koncepcja: Zuzana Smolová i Peter Gaffney

 

plac przed Impartem, godz. 13:00 i 17:00

„Epidemia śmiechu, czyli Teatr Clowna Pinezki”

Czas trwania: 50 minut

Wiek: Teatr Pinezka leczy śmiechem widzów w każdym wieku

Występują: Clown Pinezka – Przemysław Grządziela i Babcia Maciejka – Maciej Słowik.

Uwaga! Śmiech jest zaraźliwy! Można umrzeć ze śmiechu, ale śmiech jest także najlepszym lekarstwem na wszystkie smutki tego świata, a ludzie na całym świecie śmieją się w tym samym języku: Ha, Ha, Hi, Hi i He, He 🙂 Teatr Pinezka leczy śmiechem widzów w każdym wieku, bo każdy jest dzieckiem 🙂

Spektakle Teatru Pinezka to wybuchowa mieszanka klaunady, pantomimy, tańca, akrobacji, masek, marionetek, szczudeł, żonglerki piłkami, maczugami, kółkami, diabolo, plucia ogniem, jazdy na monocyklu oraz improwizacji z publicznością, czyli świetna zabawa dla widza w każdym wieku. W spektaklach Teatr Pinezka nie ma tekstu, więc występuje on na całym świecie nie mając bariery językowej.

 

godz. 15:00-17:00

„Miasteczko Cyrkowe” (warsztaty i animacje)

wiek: 3-12 lat

Miasteczko Cyrkowe FrikArt – to wspaniałe miejsce zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Doświadczeni animatorzy bawią, uczą i rozwijają koordynację ruchową wszystkich chętnych na podróż do bajkowego świata cyrku. Fantastyczne sztuczki żonglerskie połączone z ekwilibrystyką wprawiają w osłupienie, a interakcja z widzami nie pozwala nawet na chwilę nudy, a do tego kształtuje charakter, rozwija pasje, zachęca do sportowych ćwiczeń i uczy prawidłowej postawy ciała.

W Miasteczku Cyrkowym dzieci uczą się tajników sztuki cyrkowej na różnych stanowiskach. Stanowiska są równoległe obsługiwane przez profesjonalnych, przeszkolonych do pracy z dziećmi animatorów, dlatego też zapewniamy maksymalne bezpieczeństwo. Niezły cyrk!

Miasteczko Cyrkowe składa się z:

namiotu cyrkowego – centrum miasteczka,

strefy gigantycznych baniek mydlanych wraz z wytwornicą do baniek,

konstrukcji do chodzenia po linie,

nauki żonglerki,

nauki chodzenia na szczudłach, dla najmłodszych i tych starszych,

rowerków Pedallo,

Rola Bola,

nart do chodzenia w parach,

zjeżdżalni rolkowej,

plansz z grami zręcznościowymi,

strzelnicy.

UWAGA: Wszystkie pokazy i ćwiczenia wykonywane są pod okiem doświadczonych animatorów, instruktorów sztuki cyrkowej, z zachowaniem zasad bezpieczeństwa dla dzieci i ich otoczenia.

 

godz. 16:00

„Usłysz mnie”, Teatr PoProstu

Czas trwania: 50 minut

Wiek: 4+

„Usłysz mnie” to nowoczesna opowieść w konwencji teatru maskowego dla dzieci od lat 4, opowiedziana bez słów – jedynie poprzez ruch.

Bohaterka – mała dziewczynka tęskni za rodzicami, którzy, ze względu na liczne obowiązki, nie poświęcają jej zbyt wiele uwagi. Jej usilne próby zainteresowania ich swoją osobą i zachęty do wspólnej zabawy kończą się niepowodzeniami, dlatego pewnego dnia dziewczynka zamyka się w sobie, czuje się samotna i niepotrzebna.

Stan ten jednak nie trwa wiecznie, ponieważ każdy, a przede wszystkim mały człowiek, posiada w sobie ukryte pokłady „autoobrony”, która przy pomocy wyobraźni i potrzeby radzenia sobie ze smutkiem, daje siłę, by wyjść z tego obronną ręką. Dziewczynka spotyka przemiłe stworki, które są uosobieniem dziecięcych marzeń. Przeżyte razem przygody (miłe i te nie do końca miłe) sprawiają, że główna bohaterka odzyskuje chęć bycia dzieckiem i siłę, by przekonać rodziców do większej uważności i wrażliwości na nią.

„Usłysz mnie” to przedstawienie nie tylko dla najmłodszych. Pozwala również rodzicom młodych widzów spojrzeć na ich relacje z dziećmi – przyjrzeć się im i przeanalizować.

Obsada: Anna Zych, Daria Iwan, Bartłomiej Kamiński

Reżyseria: Marta Kwiek

Muzyka: Andrzej Nawrocki

Scenografia: Beata Tomczyk

Projekt został zrealizowany we współpracy z fundacją NEONET.

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej