24.09.2021 Piątek

2021-09-24T19:00:00+02:00
2021-09-24T20:00:00+02:00

„Kosmiczna Podróż Guliwera”, Teatr Klinika Lalek

Na motywach powieści Jonathana Swifta pt. „Podróże Guliwera”.

Czas trwania: 50 minut

Wiek: spektakl familijny

Aktualnie znaleźliśmy się w przełomowym momencie historii naszej planety. Nocą 21 grudnia 2020 roku świat wszedł w Erę Wodnika. Planety Jowisz z Saturnem ustawiły się wobec siebie na niebie w jednej linii tak, że widziane z Ziemi wyglądały na nieboskłonie jak jedna planeta. Według astrologów oznacza to ogromne zmiany w ludzkiej mentalności. Nadejście Ery Wodnika obwieszcza światu koniec starego i początek nowego życia; koniec wojen i kłótni – początek pokoju i szacunku wobec natury i wszystkich istot. Nie wystarczy żyć, liczy się to jak żyjesz.

„Kosmiczna Podróż Guliwera” to spektakl dla dzieci i dorosłych.

Ruszamy razem w kolejną podróż. Na magicznym statku Guliwera płyniemy do gwiazd. Tymczasem na podobieństwo meteorytu spada z nieba na Ziemię wielkie Kosmiczne Jajo z informacją dla ludzkości. Niefortunnie uderza prosto w okręt Guliwera i łamie go wpół. Następnie toczy się aż do Krainy Liliputów, gdzie nieustannie trwają absurdalne wojny. Teraz tylko Guliwer może pomóc Jaju wrócić  na niebo, by spełniła się przepowiednia gwiazd o nowej erze miłości i szacunku wobec wszystkiego i wszystkich.

Najnowsza produkcja Teatru Klinika Lalek została zrealizowana dzięki środkom z Funduszu Wsparcia Kultury/Fundusz Przeciwdziałania COVID-19.

ZESPÓŁ:

Reżyseria: Wiktor Wiktorczyk

Scenariusz: Stanisław Wolski, Wiktor Wiktorczyk, Zespół aktorski

Scenografia: Zbigniew Roszkowski, Wiesław Drzewiecki, Krzysztof Roszko, Zespół aktorski

Muzyka: Włodzimierz Kiniorski

Piosenki / teksty: Marek Konopczak

Studio: Ranjit PrasadRrR

Instalacje / konstrukcje: Bartłomiej Majchrzak, Saldator

Aktorzy: Anna Olechnowicz-Lachowska, Dominika Skoczylas, Tomasz Kanczewski, Krzysztof Roszko, Kamil Lachowski, Mateusz Brodowski, Mateusz Grabowski, Mateusz Zagórski