4.04.2019 Czwartek

Kwiecień 4, 2019@7:00 pm
2019-04-04T19:00:00+02:00
2019-04-04T19:15:00+02:00

Dwa lata temu wygrali konkurs na Indywidualność Jazzową, w 2018 roku zachwycili publiczność 54. Jazzu nad Odrą grając z gitarzystą Mike’iem Moreno, teraz wracają do Wrocławia by promować swoje najnowsze wydawnictwo „On The Way Home”. Jazzowa formacja Adam Jarzmik Quintet i Mike Moreno 4 kwietnia ponownie w Imparcie! Bilety już w sprzedaży.

Indywidualność Jazzowa 2017 roku ponownie zagra we Wrocławiu

Adam Jarzmik Quintet powstał w 2015 roku. W składzie zespołu znaleźli się przyjaciele lidera, będący jednocześnie jednymi z najbardziej obiecujących muzyków na polskiej scenie jazzowej. Pomimo młodego wieku zespół wykonuje muzykę dojrzałą, przemyślaną, ale też pełną zaangażowania i pasji. Energiczne fragmenty idealnie uzupełniają się z bardziej stonowanymi, lirycznymi frazami, a nowoczesne pomysły doskonale współgrają z szacunkiem do tradycji.

Ich poziom potwierdzają dotychczasowe sukcesy i wyróżnienia. Panowie są laureatami m.in. Grand Prix 53. Jazzu nad Odrą oraz 19. Bielskiej Zadymki Jazzowej. Kolejnym krokiem w ich karierze był koncert 54. Jazzu nad Odrą, gdzie zagrali z uznanym jazzowym gitarzystą Mike’m Moreno. Młodzi artyści zagrali z Amerykaninem podczas zeszłorocznej odsłony Jazzu nad Odrą.

Gwiazda z Ameryki

Mike Moreno swoją przygodę z gitarą zaczął w „Houston High School for the Performing and Visual Arts” której absolwentem są takie nazwiska jak Robert Glasper, Eric Harland, Kendrick Scott czy Beyonce. Następnie dostał stypendium które umożliwiło mu kontynuacje nauki w „New School University” w Nowym Yorku. Moreno szybko stał się gorącym elementem jazzowej sceny w Nowym Yorku, otrzymując wyrazy uznania od takich nazwisk jak Jeff Tain Watts, Greg Osby, Kenny Garrett. Z upływem lat dołączył do projektów Joshuy Redmana, Nicholasa Paytona, Gretchen Porlato czy Aarona Parksa. Nagrywał z wieloma artystami, a trzy z tych albumów dostało nominacje do nagrody Grammy. W 2007 roku wydał swoją debiutancką płytę „Beetween the Line” uznaną przez „The New York Times” za jeden z dziesięciu najlepszych albumów jazzowych w roku 2007.

Wspólna płyta

Sceniczna współpraca artystów na 54. Jazzie nad Odrą zaowocowała wspólną sesją w Monochrom Studio i nagraniem albumu „On The Way Home”. Wrocławski koncert jest częścią ogólnopolskiej trasy koncertowej promującej płytę, która ukaże się w marcu nakładem wytwórni AudioCave.

31.05.2019

Muzyczny Dzień Sąsiada

Ołbin, skwer Ludzi ze Znakiem P |
Brochów, ul. Polna |