20.06.2018 Środa

czerwiec 20, 2018@6:00 pm
2018-06-20T18:00:00+02:00
2018-06-20T18:15:00+02:00

Tradycją Wrocławskich Szkół Fotograficznych AFA i PHO-BOS i zwieńczeniem nauki w nich są wystawy prac dyplomowych absolwentów we wrocławskich galeriach. Taką jest właśnie obecna wystawa Wrocławskiej Szkoły Fotografii AFA DYPLOMY 2018, prezentowana w Imparcie we Wrocławiu, pod kuratorską opieką Macieja Urlicha.

Młodzi artyści, korzystając z różnych środków i poruszając się po rozmaitych tematach, pokazują swoje autorskie prace fotograficzne. Na wystawie spotkamy się zarówno z klasycznym podejściem do fotografii, jak i z formalnymi eksperymentami łączącymi różnorakie media. Zobaczymy prace utrzymane w duchu fotografii tradycyjnej, wykonane analogowo, jak również w technice cyfrowej i hybrydowej oraz ruchome obrazy i realizacje, które wychodzą poza dwuwymiarowość fotografii.

Wrocławskie Szkoły Fotograficzne AFA i PHO-BOS kształcą adeptów fotografii od 1994 roku. W tym czasie dorobiły się ponad 800 absolwentów. Wśród nich wielu znanych, jak Adam Lach fotografujący m.in. dla Newsweeka, czy Łukasz Żal – autor zdjęć do oskarowej „Idy” i do „Zimnej wojny” – laureata głównej nagrody w Cannes. Niektórzy są członkami Związku Polskich Artystów Fotografików.
Swoją przygodę z dydaktyką rozpoczynali tutaj „wielcy fotografii” z Wrocławia i Dolnego Śląska, np. Natalia Lach-Lachowicz!

Od 24 lat Szkoły są animatorem życia kulturalnego i artystycznego. Zorganizowały wiele wystaw fotograficznych, m.in. Młodzieżowe Spotkania Artystyczne im. Szerpy Tenzinga w Muzeum Architektury we Wrocławiu i dwa Wrocławskie Festiwale Fotografii z happeningiem „Wrocławskie nogi” na wrocławskim Rynku. Prace słuchaczy brały udział w licznych wystawach w Polsce i za granicą, m.in. w Galerii Design we Wrocławiu, w Muzeum Sztuki Współczesnej w Łodzi i w Galerii Pankov w Berlinie.

Zapraszamy na wernisaż wystawy 20 czerwca 2018 r. (środa) o godzinie 18:00 do Impartu, Wrocław, ul. Mazowiecka 17, ale także na otwarte obrony 27 czerwca 2018 r. (środa) od godz. 10:00, również w Imparcie.