Login

Register

Login

Register

18.05.2021 Wtorek

AIR Wro: Spotkanie z białoruskimi artystami + prezentacja twórczości

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 18.05.2021
Godzina: 19:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: podwórko przy Ruska 46 + transmisja online
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Doctor Oy

Kiedy:
Maj 18, 2021@7:00 pm – 8:00 pm
2021-05-18T19:00:00+02:00
2021-05-18T20:00:00+02:00

Strefa Kultury Wrocław zaprasza na plenerowy artist talk ztrójką białoruskich artystów: UlyanąNevzorovą, DmitriemDoroshenko  i AlesiąMaisei, biorących udział w programie rezydencyjnym AIRWro. Spotkanie organizowane w ramach projektu Białoruska wiosna ma służyć nie tylko prezentacji ich twórczości, ale też ułatwić zapoznanie i wymianę doświadczeń z wrocławskim środowiskiem. Każdy z rezydentów na co dzień mieszka  w innym mieście i tworzy odmienne prace, powstające w zupełnie różnych kontekstach, które podczas spotkania chcemy przedstawić i skonfrontować.

Artist talk w plenerze

Spotkanie rozpocznie się o godzinie 19:00 przy neonowym podwórku Recepcji (ul. Ruska 46). W wydarzeniu będzie można wziąć udział zarówno „na żywo” (obowiązują zapisy mejlowe: airwro@strefakultury.pl – ograniczona liczba miejsc), jak i online dzięki transmisji na Facebooku na stronach: AIR Wro, Pracownia Komuny Paryskiej 45, Recepcja oraz Strefa Kultury Wrocław. Rozmowa odbędzie się w języku białoruskim z tłumaczeniem na język polski.

Poznaj białoruskich artystów

UlyanaNevzorova, artystka urodzona w 2001 roku, obecnie mieszka i pracuje w Mińsku. Pracuje z takimi technikami jak ilustracja, grafika, sztuka uliczna, fotografia i wideo. Ukończyła szkołę artystyczną w 2018 r., a następnie European College of Liberal Arts w Białorusi w 2019 roku. Aktywnie uczestniczy w programie „Białoruska Szkoła Praw Człowieka”. Aktualna sytuacja w kraju mocno wpłynęła na prace Ulyany. Główne tematy jej twórczości dotyczą łamania praw człowieka w Białorusi. 

DmitryDoroshenko(DrOy), artysta urodzony w Pińsku, absolwent Pińskiej Szkoły Artystycznej oraz Białoruskiej Państwowej Akademii Sztuk w Mińsku. Zajmuje się grafiką, instalacjami i innymi formami w przestrzeni publicznej. Interesuje go koncepcja interakcji sztuki z otaczającą przestrzenią i człowiekiem. 

AlesiaMaisei, twórczyni audiowizualna pochodząca z Grodna. Zajmuje się sztuką multimedialną, fotografią i filmem, studiuje sztukę operatorską w Szkole Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Na jej twórczość składają się cykle fotografii kreacyjnej będących odwzorowaniem przeżyć emocjonalnych, wizji wrażliwego umysłu oraz eksperymentów z formą wizualną. 

„Białoruska wiosna”

Seria rezydencji artystycznych realizowana w ramach programu AIRWroStrefy Kultury Wrocław. Jest kontynuacją i poszerzeniem projektu Białoruska zima; wiosenna odsłona prowadzona jest we współpracy z programem SKW Sąsiadujemy w Pracowni Komuny Paryskiej 45. Zaproszeni do udziału artyści koncentrują swoje działania na Przedmieściu Oławskim, którego bogata historia, zmiany wizerunku na przestrzeni lat, a także kwestie społeczne od wielu lat są inspiracją dla wielu twórców zarówno polskich, jak i zagranicznych. 

Informacje dt. bezpieczeństwa

Wydarzenie będzie organizowane z zachowaniem wymaganych zasad bezpieczeństwa i ostrożności. Prosimy o zabranie ze sobą środków ochrony osobistej (np. maseczek). W spotkaniu „na żywo” będą mogły uczestniczyć osoby po wcześniejszej rejestracji mejlowej (e-mail: airwro@strefakultury.pl). Dbając wzajemnie o swoje bezpieczeństwo i zdrowie prosimy także o zachowanie dystansu społecznego (2m) oraz o korzystanie z płynów dezynfekujących znajdujących się na terenie wydarzenia.

Wydarzenie na Facebooku: [link: https://fb.me/e/2cnEGODJd]

- Czytaj także

p:38078