5.11.2020 Czwartek

Gdzie:
Świdnicka 8b
Polska

Naukowcy od lat powtarzają, że weganie i wegetarianie mają dużo bardziej udane życie seksualne niż mięsożercy. Wspólne świętowanie we dwoje będzie przyjemniejsze, kiedy klimat spotkania podgrzeją świece, romantyczna muzyka i… roślinne afrodyzjaki, które zwiększą nasze libido.

Na najbliższym wykładzie w ramach Akademii Miejskiego Ogrodnika uczestnicy dowiedzą się jakie rośliny rozbudzą zmysły i które z nich zagwarantują pikantny wieczór!

Wstęp na wydarzenia jest wolny, jednak z uwagi na nasze wspólne bezpieczeństwo na spotkanie obowiązują zapisy, wypełnij formularz. Rejestracja rozpoczyna się na tydzień przed wydarzeniem (29.10), o godzinie 12:00.

Kwiatuszki, jeśli nie uda Wam się zarezerwować miejsc (ograniczona liczba), mamy dobrą wiadomość – spotkanie będzie relacjonowane w formie transmisji live na FB Barbary i Strefy Kultury Wrocław, dlatego czekamy również na Wasze pytania, które będzie można zadawać w komentarzach!

· dołącz do wydarzenia także online, TUTAJ ·

Prowadzący

Wykład o roślinnych afrodyzjakach poprowadzi #PanKwiaciarz, czyli Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Ukończył ogrodnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz studia podyplomowe z zakresu florystyki na SGGW w Warszawie. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Poznaniu i Opolu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Szkoli i egzaminuje przyszłych ogrodników, architektów krajobrazu i florystów. Jest autorem cyklu spotkań wokół roślin „Akademia Miejskiego Ogrodnika” (w Strefie Kultury Wrocław) oraz kuratorem wystaw o tematyce związanej z historią polskiej florystyki („Kwiaty Polski” galeria Dizajn BWA Wrocław, „Salve!” Instytut Dizajnu w Kielcach). Współpracował z najważniejszymi polskimi projek-tantami mody. Nagrodzony przez Prezydenta Wrocławia tytułem „30 kreatywnych” w kategorii kultura/sztuka/dizajn.

Więcej o cyklu:

Nie masz „ręki” do kwiatów? Nie wiesz jaką roślinę kupić do swojego mieszkania lub po-sadzić na działce, a może coś zaatakowało Twojego ulubionego zielonego towarzysza? Od-powiedzi na te i wiele innych pytań odkryjesz podczas cyklu Akademia Miejskiego Ogrodnika. W tym semestrze potupiemy nóżką i łodyżką w rytm kwiatowych przebojów, posłuchamy o roślinnych afrodyzjakach, które podpowiedzą jak zorganizować udaną randkę, a za pomocą roślinnych kadzidełek zostaniemy wprowadzeni w mityczną atmos-ferę świata fotosyntezy. Nie myślcie jednak, że skończy się tylko na zabawie – jak zawsze Filip Marek przekaże Wam porządną porcję wiedzy praktycznej. A na koniec, tradycyjnie, przygotuje świąteczne show.

Program:

5.11 | Czar par | + LIVE
wykład o roślinnych afrodyzjakach | zapisz się!
17.12 | All I want for Christmas is YOU!!! | + LIVE
świąteczny wykład i pokaz florystyczny | zapisy od 10.12