10.10.2019 Czwartek

Akademia Miejska: Jak brzmi wrocławska alternatywa?

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 10.10.2019
Godzina: 18:00
Wstęp: wolny
Cena biletu: Wstęp wolny
Miejsce wydarzenia: Barbara, ul. Świdnicka 8B
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Kiedy:
październik 10, 2019@6:00 pm – 8:00 pm
2019-10-10T18:00:00+02:00
2019-10-10T20:00:00+02:00

Czym jest alternatywa kulturalna? Gdzie można ją odnaleźć? Czym się charakteryzuje? Jak działa scena niezależna? Po odpowiedzi na te pytania zapraszamy na pierwsze w tym semestrze spotkanie Akademii Miejskiej, na którym zastanowimy się, jak funkcjonuje alternatywna wrocławska scena muzyczna.

Na wrocławskim Nadodrzu od 19 lat działa Centrum Reanimacji Kultury, a w jego ramach m.in. CRK Salka. W pierwszej części spotkania Paweł Piotrowicz opowie o wynikach badań, które właśnie tam, wraz z Martą Trawińską i Karolem Paczkowskim przeprowadzili w ramach programu Praktycy Kultury. Analiza dotyczyła alternatywnych przestrzeni kultury we Wrocławiu i skoncentrowana została na tym, czym jest alternatywa i jakie ma znaczenie dla uczestnictwa w kulturze mieszkańców Wrocławia.

Gościem spotkania będzie Dawid Bargenda – perkusista zespołu The Kurws i pracownik Ośrodka Postaw Twórczych we Wrocławiu.

Miasto i Kultura

Pierwsza w tym semestrze Akademia Miejska jest wydarzeniem towarzyszącym 3. edycji Konferencji Miasto i Kultura, czyli dwóch dni rozmów o kulturze alternatywnej i alternatywie dla typowych sposobów organizowania kultury.

Akademia Miejska

Miasto to niezwykle skomplikowany i żywy organizm. Naszym celem jest wspólne zrozumienie przemian, jakim podlega w ostatnich dekadach Wrocław. W kolejnym semestrze Akademii Miejskiej przyjrzymy się trzem sposobom korzystania z przestrzeni miejskiej. Na początku będziemy zastanawiać się nad tym, jak funkcjonuje alternatywna wrocławska scena muzyczna. Temat kolejnego spotkania to nowe formy mobilności i przyszłość komunikacji miejskiej we Wrocławiu. Na samym końcu porozmawiamy o tym, jak zmieniła się kultura kulinarna wrocławian, a wraz z nią także nasze myślenie o przestrzeni i sposób korzystania z miasta. Spotkania będą składać się z dwóch części: z wykładów prowadzonych przez specjalistów oraz dyskusji z praktykami zajmującymi się omawianymi tematami. Na osoby, które wezmą udział w co najmniej dwóch spotkaniach Akademii Miejskiej czeka certyfikat!

Harmonogram

10.10 | Jak brzmi wrocławska alternatywa?
wykład: Paweł Piotrowicz, gość: Dawid Bargenda (The Kurws)

7.11 | Jak działa komunikacja miejska?
wykład: Mateusz Kokoszkiewicz, gość: Krzysztof Balawajder

12.12 | Jak je miasto?
wykład: Agnieszka Szydziak,  goście: twórcy wrocławskiej gastronomii

Partnerem cyklu są Studia miejskie UWr, specjalność w Instytucie Kulturoznawstwa UWr
Pomysłodawcami Akademii Miejskiej są dr Piotr Jakub Fereński, dr hab. Rafał Nahirny i mgr Joanna Panciuchin

Więcej informacji o pozostałych wydarzeniach w Barbarze: TUTAJ

- Czytaj także

Polecamy

Zobacz więcej