5.04.2018 Czwartek

Akademia Miejska: „Jak miasto kontroluje i nadzoruje swoich mieszkańców?” – wykład

Data: 5.04.2018
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Barbara
Świdnicka 8B

kwiecień 5, 2018@6:00 pm – 7:30 pm
2018-04-05T18:00:00+02:00
2018-04-05T19:30:00+02:00

Zapraszamy na trzecie spotkanie „Akademii Miejskiej” – bezpłatnego cyklu dla studentów i licealistów. Tym razem porozmawiamy o narzędziach nadzoru i wpływie nowoczesnych technologii na życie mieszkańców miast. Wykład poprowadzi dr Rafał Nahirny. Wstęp wolny.

Nowoczesne technologie powstałe z myślą o obserwacji życia codziennego, gromadzeniu i przetwarzaniu danych oraz wspierająca je infrastruktura, w coraz większym stopniu kolonizują przestrzeń publiczną miast. Zjawisku temu towarzyszą prace nad coraz bardziej zaawansowanymi procesami obliczeniowymi i bazami danych. Wszystko to odbywa się bez większych kontrowersji. Czy mieszkańcy miast pogodzili się z utratą prywatności i wierzą w to, że technologia jest neutralna a postęp nieunikniony? Czy ów monitoring rzeczywiście przyczyni się do powstania inteligentnego i bezpiecznego miasta?

Na wykład zapraszamy licealistów i studentów. Osoby, które wezmą udział w czterech spotkaniach otrzymają specjalny certyfikat.

Twórcami cyklu są Joanna Panciuchin, dr Piotr Jakub Fereński i dr Rafał Nahirny.
Partner cyklu: Studia miejskie – specjalność w Instytucie Kulturoznawstwa UWr

Więcej o Akademii Miejskiej: tutaj