8.03.2018 Czwartek

marzec 8, 2018@6:00 pm – 7:30 pm
2018-03-08T18:00:00+01:00
2018-03-08T19:30:00+01:00

Druga odsłona bezpłatnego cyklu spotkań dla studentów i licealistów. Tematem wykładów i rozmów będą rozmaite, niekiedy trudne, dylematy sąsiedztwa w przestrzeni miasta. Postaramy się zdiagnozować problemy i wyzwania, przed którymi stoi Wrocław.

W rezultacie procesów politycznych i ekonomicznych na Ukrainie, mamy do czynienia falą migracji na Zachód. Wrocław, podobnie jak inne polskie miasta, staje się miejscem do życia dla wielu mieszkańców ze Wschodu. Oto sąsiedzi, posługujący się pokrewnym, ale zarazem obcym językiem, z którymi to łączy nas skomplikowana przeszłość, swą przyszłość pragną budować nad Odrą. Podczas spotkania chcemy rozmawiać o tym, w jaki sposób migracje zmieniają kraj i jego społeczeństwo, jak oddziałują na życie codzienne, kontakty osobiste, ekonomię czy też na rozwiązania prawno-administracyjne. Na wykład zapraszamy licealistów i studentów. Osoby, które wezmą udział w czterech spotkaniach Akademii Miejskiej otrzymają specjalny certyfikat.

Spotkanie poprowadzą Olga Chrebor i Sergii Kulchevych.

Twórcami cyklu są Joanna Panciuchin, dr Piotr Jakub Fereński i dr Rafał Nahirny.

Partner cyklu: Studia miejskie – specjalność w Instytucie Kulturoznawstwa UWr

Więcej o Akademii Miejskiej: tutaj

8.03 Яким чином нові сусіди змінюють місто? Ольга Хребор і Сергій Кульчевич
Під впливом політичних і економічних процесів в Україні, ми стикаємося з хвилею міграції на захід. Вроцлав є одним з багатьох польских міст, куди приїзджає все більше громадяни України. Ми як нові сусіди що говоримо схожою але іншою мовою, маємо складну історію стосунків між нашими народами, і повязуємо своє майбутнє в місті над Одрою. Під час зустрічі хочемо поговорити про те, яким чином міграція змінює країну і суспільство, як цей процес впливає на повсякденне життя, на особисті зв’язки, економіку або також на адміністративно-правові відносини.