Login

Register

Login

Register

8.10.2020 Czwartek

Akademia Miejska: „Jak projektować zmiany w mieście? Planowanie przez testowanie” – spotkanie

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 8.10.2020
Godzina: 18:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Świdnicka 8B
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

fot. Marcin Szczygieł

fot. Marcin Szczygieł

Kiedy:
Październik 8, 2020@6:00 pm – 8:00 pm
2020-10-08T18:00:00+02:00
2020-10-08T20:00:00+02:00

Podczas pierwszego jesiennego spotkania Akademia Miejska połączy swe siły z festiwalem filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie. Rozmowa będzie dotyczyć tego, w jaki sposób w projektowaniu architektury i przestrzeni uwzględniać można dynamiczne zmiany zachodzące współcześnie w miastach. Goście przedstawią, jak tworząc plany dla współczesnych miast, sprawdzać najlepsze do zastosowania rozwiązania, testując je w przestrzeni wraz z ich użytkownikami. Uczestnicy spotkania przyjrzą się różnego rodzaju tymczasowym zmianom, które w obliczu koronawirusa zdecydowały się wprowadzić lokalne samorządy do swoich miast. Wykład poprowadzi Paweł Jaworski, a w dyskusji udział weźmie Katarzyna Kusowska.

Na osoby, które wezmą udział w co najmniej dwóch spotkaniach Akademii Miejskiej czeka certyfikat.

Wstęp na wydarzenia jest wolny, jednak z uwagi na nasze wspólne bezpieczeństwo na spotkanie obowiązują zapisy, formularz zgłoszeniowy. Rejestracja rozpoczyna się na tydzień przed wydarzeniem (30.09), o godzinie 12:00.

Wrocławska ulica

Odwołując się do doświadczeń z przeszłych i wciąż trwających prób zmiany lub przywrócenia dawnych funkcji wrocławskich ulic: Szewskiej, Ruskiej, Św. Antoniego, Świdnickiej, Daszyńskiego czy Żeromskiego, zaproszeni goście rozmawiać będą o planowaniu procesów projektowych, badaniu ich warunków oraz interdyscyplinarnym podejściu do wprowadzania zmian. Wirusy to nie jedyne wyzwanie, z którym przyjdzie nam się mierzyć w miastach – na podstawowej jednostce organizacji przestrzeni jaką jest ulica – widać to najmocniej.

Dołącz do spotkania także online

 Jeśli nie uda się zarezerwować miejsc (ograniczona liczba), mamy dobrą wiadomość – spotkanie będzie relacjonowane w formie transmisji live na FB Barbary i Strefy Kultury Wrocław, dlatego czekamy również na Wasze pytania, które będzie można zadawać w komentarzach!

Więcej o cyklu:

Miasto to niezwykle skomplikowany i żywy organizm. Naszym celem jest wspólne zrozumienie przemian, jakim podlega w ostatnich dekadach Wrocław. Spotkania w ramach Akademii Miejskiej składają się z dwóch części: z wykładów prowadzonych przez specjalistów oraz dyskusji z praktykami zajmującymi się omawianymi tematami. Porozmawiamy o projektowaniu i testowaniu zmian przestrzeni, a także o kulisach tworzenia budżetów miejskich. Zastanowimy się również nad kwestią alternatywnych sposobów zamieszkiwania i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy naprawdę jesteśmy skazani jedynie na kupno i wynajem. Na koniec semestru przyjrzymy się obiegowi odpadów w mieście.

Program: 

8.10 | Jak projektować zmiany w mieście? Planowanie przez testowanie

w ramach 8. festiwalu filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie

wykład: Paweł Jaworski, gość: Katarzyna Kusowska | zapisz się! (formularz aktywny od 1.10, 12:00)

22.10 | Jak projektować budżet miasta? Eksperci i obywatele

wykład: Jakub Nowotarski , gość: Krzysztof Ziental | zapisy od 15.10, 12:00

19.11 | Jak mieszkać inaczej? Nie tylko kupno i wynajem  

wykład: Agata Twardoch, gość: Iwona Borowik | zapisy od 12.11, 12:00

3.12 | Jak śmieci się w mieście? O obiegu odpadów

wykład: Arkadiusz Wierzba i Aneta Osuch, gość: przedstawiciel spółki Ekosystem | zapisy od 26.11, 12:00

Może będziecie zainteresowani również jednym z pozostałych cykli, które odbywają się w Barbarze? Sprawdźcie je TUTAJ

- Czytaj także

p:33163