26.04.2018 Czwartek

kwiecień 26, 2018@6:00 pm – 7:30 pm
2018-04-26T18:00:00+02:00
2018-04-26T19:30:00+02:00

Kolejna odsłona bezpłatnego cyklu spotkań dla studentów i licealistów. Tematami wykładów i rozmów są rozmaite, niekiedy trudne, dylematy sąsiedztwa w przestrzeni miasta. Postaramy się zdiagnozować problemy i wyzwania, przed którymi stoi Wrocław.

Dźwięki emitowane przez ludzi, instytucje, rzeczy, zwierzęta organizują życie w mieście oraz relacje międzyludzkie. W jaki sposób dźwięki, które słyszymy w sąsiedztwie, pomagają nam poczuć się u siebie i zidentyfikować z określonym miejscem? Czy zjawiska akustyczne mogą łączyć ze sobą ludzi i wspierać proces tworzenia wspólnot? Podczas spotkania przyjrzymy się również uciążliwym, a nawet szkodliwym dla zdrowia, doświadczeniom audialnym. Zaprezentowane zostaną też wyniki najnowszych badań nad audiosferą Wrocławia oraz nagrania krajobrazu dźwiękowego wrocławskich sąsiedztw.

Spotkanie poprowadzi prof. Renata Tańczuk a jej gościem  będzie dr Robert Losiak.

Osoby, które wezmą udział w czterech spotkaniach Akademii Miejskiej otrzymają specjalny certyfikat.

Twórcami cyklu są Joanna Panciuchin, dr Piotr Jakub Fereński i dr Rafał Nahirny.

Partner: Studia miejskie – specjalność w Instytucie Kulturoznawstwa UWr

Więcej o Akademii Miejskiej: tutaj