27.09.2018 Czwartek

wrzesień 27, 2018@5:00 pm – 8:00 pm
2018-09-27T17:00:00+02:00
2018-09-27T20:00:00+02:00

Pierwsze spotkanie kolejnego semestru Akademii Miejskiego Ogrodnika będzie poświęcone podstawom ochrony roślin. Czy dostajesz zawrotu głowy od ilości dostępnych preparatów na szkodniki ? Nie wiesz który wybrać? Nie wiesz co oznaczają tajemnicze cyfry i litery na ich opakowaniach? Jak je stosować, żeby nie zaszkodzić naszemu zielonemu pupilowi ? Czy droższy środek na pewno oznacza większą skuteczność ? Czy są bezpieczne dla środowiska? Na te i wiele innych pytań odpowie Maciej Rdzanek, specjalista od wszelakich chorób i szkodników, które mogą pojawić się na roślinach w domu, ogrodzie czy na balkonie.

Więcej o cyklu:

Nie masz „ręki” do kwiatów? Nie wiesz jaką roślinę kupić do swojego mieszkania lub posadzić na działce, a może coś zaatakowało Twojego ulubionego zielonego towarzysza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odkryjesz podczas Akademii Miejskiego Ogrodnika!

Na zajęciach poznasz podstawowe zagadnienia z zakresu doboru roślin, chorób i szkodników roślin ozdobnych. Zagłębisz się również w różnorodny świat kaktusów oraz sukulentów, odkryjesz niebezpieczną stronę niektórych gatunków, a podczas grudniowych warsztatów stworzysz kompozycje z gwiazdą betlejemską w roli głównej.

Program:
27.09 – ABC Ochrony Roślin
wykład i rozmowa: Poznaj tajniki ochrony roślin, dowiedz się wszystkiego o balkonowych i domowych szkodnikach
gość: Maciej Rdzanek

11.10 – Prędzej mi kaktus wyrośnie
wykład i rozmowa: Odkryj niezwykły świat uprawy kaktusów i sukulentów

15.11 – Zabójcze rośliny, trujące piękności
wykład i rozmowa: Sprawdź, czy rośliny rosnące w Twoim mieszkaniu lub ogrodzie nie są przypadkiem niebezpieczne

6.12 – Prawdziwa gwiazda jest tylko jedna

wykład i warsztaty: Poczuj magię świąt i stwórz kompozycje z gwiazdą betlejemską w roli głównej / zapisy: sadzimy@strefakultury.pl

Twórcą cyklu jest Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Współpracuje z najważniejszymi polskimi projektantami mody.