17.12.2020 Czwartek

Akademia Miejskiego Ogrodnika: „All I want for Christmas is YOU!!!” – wykład świąteczny i pokaz florystyczny online

Data: 17.12.2020
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: fb.cm/barbarakultura

fot. Marcin Szczygieł

grudzień 17, 2020@5:00 pm – 6:00 pm
2020-12-17T17:00:00+01:00
2020-12-17T18:00:00+01:00

To już ostatnie spotkanie z #PanemKwiaciarzem w tym roku. Przed nami wspaniały czas pachnącej choinki, aromatycznego barszczu i pięknych, świątecznych dekoracji. A żadna dekoracja świąteczna nie obejdzie się bez całuśnej jemioły, czerwonej zwartnicy i oczywiście gwiazdy wieczoru… gwiazdy betlejemskiej.

Świąteczny wykład i pokaz florystyczny

Dajcie się porwać w świat magicznych świąt! W rytmie świątecznych szlagierów nauczycie się jak wybrać i pielęgnować świąteczne rośliny. Zaś podczas pokazu florystycznego poznacie proste pomysły na szybkie a efektowne dekoracje. Dowiecie się również jak nakryć i ozdobić wigilijny stół dla 5 osób… a wszystko to dlatego, że ALL I WANT FOR CHRISTMAS IS YOU!!!

Wydarzenie online

Dostęp do live’a spotkania jest bezpłatny, a relacja na żywo będzie dostępna na profilu głównym Barbary oraz Strefy Kultury Wrocław na Facebooku dzięki współpracy z PIK Wrocław, dziękujemy! Pamiętajcie, pytać można o wszystko i w każdej chwili – wystarczy zostawić komentarz pod linkiem do transmisji online, dołącz do spotkania!

Prowadzący

Wykład o roślinnych afrodyzjakach poprowadzi #PanKwiaciarz, czyli Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Ukończył ogrodnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz studia podyplomowe z zakresu florystyki na SGGW w Warszawie. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Poznaniu i Opolu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Szkoli i egzaminuje przyszłych ogrodników, architektów krajobrazu i florystów. Jest autorem cyklu spotkań wokół roślin „Akademia Miejskiego Ogrodnika” (w Strefie Kultury Wrocław) oraz kuratorem wystaw o tematyce związanej z historią polskiej florystyki („Kwiaty Polski” galeria Dizajn BWA Wrocław, „Salve!” Instytut Dizajnu w Kielcach). Współpracował z najważniejszymi polskimi projek-tantami mody. Nagrodzony przez Prezydenta Wrocławia tytułem „30 kreatywnych” w kategorii kultura/sztuka/dizajn.

Więcej o cyklu

Nie masz „ręki” do kwiatów? Nie wiesz jaką roślinę kupić do swojego mieszkania lub po-sadzić na działce, a może coś zaatakowało Twojego ulubionego zielonego towarzysza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odkryjesz podczas cyklu Akademia Miejskiego Ogrodnika. W tym semestrze potupiemy nóżką i łodyżką w rytm kwiatowych przebojów, posłuchamy o roślinnych afrodyzjakach, które podpowiedzą jak zorganizować udaną randkę, a za pomocą roślinnych kadzidełek zostaniemy wprowadzeni w mityczną atmosferę świata fotosyntezy. Nie myślcie jednak, że skończy się tylko na zabawie – jak zawsze Filip Marek przekaże Wam porządną porcję wiedzy praktycznej. A na koniec, tradycyjnie, przygotuje świąteczne show.

Program

24.09 | Idź na całość | wykład o roślinach magicznych, mitycznych i narkotycznych + konkurs | obejrzyj zapis spotkania
15.10 | Jaka to roślina? | teleturniej w rytmie kwiatowych przebojów | obejrzyj zapis spotkania
5.11 | Czar par | wykład o roślinnych afrodyzjakach | obejrzyj zapis spotkania