24.05.2018 Czwartek

maj 24, 2018@5:00 pm – 8:00 pm
2018-05-24T17:00:00+02:00
2018-05-24T20:00:00+02:00

Coraz częściej po urządzeniu mieszkania zostajemy z pustka w miejscu o którym często zapominamy jakim jest balkon. Trzymamy na nim rowery, niepotrzebne szafki lub sezonowe sprzęty sportowe. A nie ma nic przyjemniejszego jak usiąść latem w wypełnionym kwiatami balkonie popijając zimny napój.

Na najbliższym wykładzie dowiecie się w jaki sposób zagospodarować te malutkie enklawy jakimi są balkony. Jakie rośliny wybrać ? Jakie donice będą najlepsze? Czy warto sadzić drzewa, a może lepiej pelargonie ? Czy obowiązują w ogóle jakieś zasady urządzania balkonu ? – na te i wiele innych pytań padną odpowiedzi podczas wykładu „Balkon w mieście”. Oprócz wiedzy o roślinach zaprezentujemy również inspiracje, które sprawią, że każdą wolną chwilę będziecie chcieli spędzać na swoich balkonach

Akademia Miejskiego Ogrodnika to organizowany przez Strefę Kultury Wrocław cykl warsztatów i spotkań wokół roślin w Barbarze. Na zajęciach poznajemy podstawowe zagadnienia z zakresu doboru roślin, chorób i szkodników roślin ozdobnych, projektowania przydomowych rabat czy wykonywania kompozycji florystycznych. W trakcie Akademii dzielimy się też sadzonkami, nasionami i sposobami na obłaskawienie ulubionych roślin. Część teoretyczna często wsparta jest warsztatem, który dopełnia i rozwija każde spotkanie. Umiejętności do pracy z roślinami nie są konieczne!

Spotkania prowadzi Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Współpracuje z najważniejszymi polskimi projektantami mody.