20.05.2021 Czwartek

Akademia Miejskiego Ogrodnika: „Balkonowy zawrót głowy” – spotkanie online z tłumaczeniem PJM

Data: 20.05.2021
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: www.fb.com/barbarakultura

Filip Marek fot. Marcin Szczygieł

maj 20, 2021@5:00 pm – 7:00 pm
2021-05-20T17:00:00+02:00
2021-05-20T19:00:00+02:00

Zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach Akademii Miejskiego Ogrodnika! Wiadomo, najmilej na świecie byłoby doświadczać rozmów przy Świdnickiej 8b, ale dla wspólnego bezpieczeństwa i zdrowia kontynuujemy spotkania w sieci.

Balkonowy zawrót głowy

Wszyscy znamy widok pięknie ukwieconych balkonów. Ba! Może nawet sami jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami tej namiastki ogrodu. Często jest to jedyne miejsce, w którym mieszkańcy miast mogą uprawiać rośliny. Prawie zawsze dominują na nim kwiaty: piękne pelargonie czy kolorowe surfinie. Ale czy na nich kończy się zielona grządka na balkonie?

Balkonowy zawrót głowy – wykład z tłumaczeniem PJM o projektowaniu i urządzaniu balkonów, dołącz do spotkania online!

Podczas tego spotkania odpowiemy sobie na najważniejsze pytanie: czym jest dla nas balkon i do czego ma nam służyć? Dowiecie się, na co zwrócić uwagę projektując balkon oraz jakie dobrać rośliny, aby powstały nowoczesne, oryginalne kompozycje, na widok których sąsiadka zzielenieje z zazdrości (ups).

Co ważne, dzięki współpracy z Fundacją Katarynka całe spotkanie będzie symultanicznie tłumaczone na Polski Język Migowy!

Wydarzenie online

Dostęp do live’a spotkania jest bezpłatny, a relacja na żywo będzie dostępna na głównym profilu Facebook Barbary oraz Strefy Kultury Wrocław. Pamiętajcie, pytać można o wszystko i w każdej chwili – wystarczy zostawić komentarz pod linkiem do transmisji online, dołącz do spotkania [link: https://fb.me/e/UJMnCvyA]

Prowadzący

Wykład o roślinach leczniczych poprowadzi Pan Kwiaciarz, czyli Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Ukończył ogrodnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz studia podyplomowych z zakresu florystyki na SGGW w Warszawie. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Poznaniu i Opolu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Szkoli i egzaminuje przyszłych ogrodników, architektów krajobrazu i florystów.  Jest autorem cyklu spotkań wokół roślin „Akademia Miejskiego Ogrodnika” (Strefa Kultury Wrocław) oraz kuratorem wystaw o tematyce związanej z historią polskiej florystyki („Kwiaty Polski” galeria Dizajn BWA Wrocław, „Salve!” Instytut Dizajnu w Kielcach). Współpracował z najważniejszymi polskimi projektantami mody. Nagrodzony przez Prezydenta Wrocławia tytułem „30 kreatywnych” w kategorii kultura/sztuka/dizajn.

Więcej o cyklu

Nie masz „ręki” do kwiatów? Nie wiesz jaką roślinę kupić do swojego mieszkania lub posadzić na działce, a może coś zaatakowało Twojego ulubionego zielonego towarzysza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odkryjesz podczas cyklu Akademia Miejskiego Ogrodnika. W pierwszej połowie roku nauczymy się z pomocą roślin leczyć nasze zmęczone kwarantanną ciała i umysły. Zadbamy o to, aby w sposób zrównoważony i z poszanowaniem dla środowiska, stworzyć swoje ogrody działkowe lub balkony tak, aby nigdy nie zabrakło nam pożywienia. A ci, co nie mają możliwości przebywania podczas izolacji na świeżym powietrzu, dowiedzą się jak je oczyścić we własnym mieszkaniu. W czasach pandemii przenosimy się do sieci!

11.02 | TAKE MY BREATH AWAY | LIVE | obejrzyj nagranie ze spotkania!
[link do wideo: https://www.facebook.com/barbarakultura/videos/238049011221717]

25.03Rośliny nas ocalą! | LIVE | obejrzyj nagranie ze spotkania!
[link do wideo: https://www.facebook.com/barbarakultura/videos/152252186777054]

22.04Permakultura – SAY WHAT | LIVE | obejrzyj nagranie ze spotkania! [link do wideo: https://www.facebook.com/barbarakultura/videos/1106144136529397]

20.05 | Balkonowy zawrót głowy
wykład o projektowaniu i urządzaniu balkonów