24.09.2020 Czwartek

wrzesień 24, 2020@5:00 pm – 7:00 pm
2020-09-24T17:00:00+02:00
2020-09-24T19:00:00+02:00

Akademia Miejskiego Ogrodnika znów w Barbarze! Po trudnym czasie pandemicznego zamknięcia, powrócił czas panowania Pana Kwiaciarza! W tym semestrze roślinny król nadrobi stracony czas domowej izolacji i zabierze Was na kolejną wycieczkę po fascynującym świecie roślin.

Spotkania i warsztaty powróciły do Barbary, zapraszamy do sprawdzenia programu kulturalnego tej jesieni!

Wydarzenie otworzy wykład o roślinach magicznych, mitycznych i narkotycznych. Ludzie od zawsze wierzyli w magiczne właściwości roślin. Ziół czy kwiatów używano nie tylko do leczenia, ale również do rzucania czarów – na przykład w celu zdobycia czyjegoś serca. Ba, niektóre potrafiły nawet zmieniać świadomość człowieka! Przecież każda szanująca się wiedźma znała moc i zastosowanie narkotycznych roślin. Zaufały im m.in. Lukusta czy La Voisin – najsłynniejsze trucicielki świata.

Idź na całość!

Pozostając w transie i mistycznej atmosferze zapraszamy do fantastycznego teleturnieju: „Idź na całość”! To będzie prawdziwy hit! Kultowe, w tym wydaniu, roślinne show poprowadzi nikt inny, jak Pan Kwiaciarz. Doniczka numer 1,2, czy 3? Pamiętajcie… Kot Zonk nie śpi! Zbierzcie znajomych i przybywajcie!

Wstęp na wydarzenia jest wolny, jednak z uwagi na wspólne bezpieczeństwo na spotkanie obowiązują zapisy, wypełnij formularz. Rejestracja rozpoczyna się na tydzień przed wydarzeniem (17.09), o godzinie 12:00.

Kwiatuszki, jeśli nie uda Wam się zarezerwować miejsc (ograniczona liczba), mamy dobrą wiadomość – spotkanie będziemy relacjonować w formie transmisji live na FB Barbary i Strefy Kultury Wrocław, dlatego czekamy również na Wasze pytania, które będzie można zadawać w komentarzach!

Wykład i teleturniej „Idź na całość” poprowadzi Pan Kwiaciarz, czyli Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Ukończył ogrodnictwo na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu oraz studia podyplomowych z zakresu florystyki na SGGW w Warszawie. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Poznaniu i Opolu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Szkoli i egzaminuje przyszłych ogrodników, architektów krajobrazu i florystów.  Jest autorem cyklu spotkań wokół roślin „Akademia Miejskiego Ogrodnika” (Strefa Kultury Wrocław) oraz kuratorem wystaw o tematyce związanej z historią polskiej florystyki („Kwiaty Polski” galeria Dizajn BWA Wrocław, „Salve!” Instytut Dizajnu w Kielcach). Współpracował z najważniejszymi polskimi projektantami mody. Nagrodzony przez Prezydenta Wrocławia tytułem „30 kreatywnych” w kategorii kultura/sztuka/dizajn.

Więcej o cyklu:

Nie masz „ręki” do kwiatów? Nie wiesz jaką roślinę kupić do swojego mieszkania lub posadzić na działce, a może coś zaatakowało Twojego ulubionego zielonego towarzysza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odkryjesz podczas cyklu Akademia Miejskiego Ogrodnika. W tym semestrze potupiemy nóżką i łodyżką w rytm kwiatowych przebojów, posłuchamy o roślinnych afrodyzjakach, które podpowiedzą jak zorganizować udaną randkę, a za pomocą roślinnych kadzidełek zostaniemy wprowadzeni w mityczną atmosferę świata fotosyntezy. Nie myślcie jednak, że skończy się tylko na zabawie – jak zawsze Filip Marek przekaże Wam porządną porcję wiedzy praktycznej. A na koniec, tradycyjnie, przygotuje świąteczne show.

Program:

24.09 | Idź na całość | + LIVE
wykład o roślinach magicznych, mitycznych i narkotycznych + konkurs | zapisz się!

15.10 | Jaka to roślina? | + LIVE
teleturniej w rytmie kwiatowych przebojów | zapisy od 8.10

5.11 | Czar par | + LIVE
wykład o roślinnych afrodyzjakach + konkurs dla par | zapisy od 29.10

17.12 | All I want for Christmas is YOU!!! | + LIVE
świąteczny wykład i pokaz florystyczny | zapisy od 10.12

Może będziecie zainteresowani również jednym z pozostałych cykli, które odbywają się w Barbarze? Sprawdźcie je TUTAJ.