Login
Register

Login
Register

14.02.2019 Czwartek

Akademia Miejskiego Ogrodnika: Mucha nie siada

Organizator: Strefa Kultury Wrocław
Data: 14.02.2019
Godzina: 17:00
Wstęp: wolny
Miejsce wydarzenia: Barbara
Świdnicka 8B
Dodaj do kalendarza
  zobacz na mapie

Kiedy:
Luty 14, 2019@5:00 pm – 7:00 pm
2019-02-14T17:00:00+01:00
2019-02-14T19:00:00+01:00

Rośliny mięsożerne to prawdziwy fenomen w świecie roślin, gdyż wbrew swojej roślinnej naturze odżywiają się (przynajmniej częściowo) pokarmem zwierzęcym. Nieruchome, przytwierdzone do podłoża polują za pomocą wytworzonych przez siebie śmiertelnych pułapek i atakują nierzadko bardzo ruchliwe zwierzęta. Ich piękno pociąga i zaciekawia coraz większą grupę hodowców amatorów. Na kolejnym spotkaniu w ramach Akademii Miejskiego Ogrodnika poznacie zabójczy świat roślin mięsożernych – bogactwo gatunków oraz warunki ich domowej uprawy. Może czas na nowy okaz w domowej kolekcji?

Spotkanie poprowadzi #pankwiaciarz, czyli Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Współpracuje z najważniejszymi polskimi projektantami mody.

Za relację na żywo dziękujemy PIK.wroclaw.pl.

Więcej o cyklu:

Po solidnej porcji informacji na temat pielęgnacji i uprawy roślin na działkach, balkonach i w mieszkaniach przyszedł czas na prawdziwe perełki. W tym semestrze Akademii Miejskiego Ogrodnika postawiliśmy na wyspecjalizowaną uprawę konkretnych grup roślin, które często należą do kolekcji ogrodników amatorów. Orchidee, kapturnice, rosiczki, monstery, begonie, roślinni towarzysze przyjaźni kotom i psom to tylko niektórzy bohaterowie nadchodzących spotkań, a podczas warsztatów w roli głównej wystąpią wiosenne i letnie kolorowe kwiaty.

Program:

14.02 | Mucha nie siada

wykład i rozmowa: odkryj świat roślin mięsożernych

14.03 | Fashion victim

wykład i rozmowa: dowiedz się, jak dbać o najmodniejsze rośliny tego sezonu

18.04 | Kwitnące naczynia

warsztaty: poczuj wiosnę i stwórz kwitnącą kompozycję wielkanocną

9.05 | Jak pies z kotem

wykład i rozmowa: sprawdź, jakie rośliną są bezpieczne dla Twojego kociego lub psiego przyjaciela

27.06 | Sen nocy letniej

warsztaty: gdy lato w pełni, skorzystaj z bogactwa kwiatów i przygotuj kolorowe kompozycje

Zapisy obowiązują jedynie na kwietniowe i czerwcowe warsztaty: sadzimy@strefakultury.pl. Start zapisów na dwa tygodnie przed zajęciami.

- Czytaj także

p:15830