7.06.2018 Czwartek

czerwiec 7, 2018@5:00 pm – 8:00 pm
2018-06-07T17:00:00+02:00
2018-06-07T20:00:00+02:00

Przed nami przedostatnie w tym semestrze spotkanie Akademii Miejskiego Ogrodnika, nie może Was zabraknąć jeśli macie problemy zdrowotne ze swoimi roślinami. Plamy, zmiany, deformacje – różne są oblicza rośliny chorób, ale jak sobie z nimi poradzić nie znając się na chemii?

Gość spotkania „Nie taka chemia straszna” Maciej Rdzanek z Katedry Ochrony Roślin Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, wytłumaczy nam jak przy podstawowej chemicznej wiedzy i przy użyciu nieskomplikowanych substancji stworzyć domowymi sposobami środki ochrony roślin, które uratują nasze domowe, balkonowe i ogródkowe rośliny od chorób i szkodników. Przygotujcie notesy, będziemy mieć dla Was wiele sprawdzonych przepisów.

Maciej Rdzanek jest doktorantem na Wydziale Przyrodniczo-Technicznym, w Katedrze Ochrony Roślin, Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Akademia Miejskiego Ogrodnika to organizowany przez Strefę Kultury Wrocław cykl warsztatów i spotkań wokół roślin w Barbarze. Na zajęciach poznajemy podstawowe zagadnienia z zakresu doboru roślin, chorób i szkodników roślin ozdobnych, projektowania przydomowych rabat czy wykonywania kompozycji florystycznych. W trakcie Akademii dzielimy się też sadzonkami, nasionami i sposobami na obłaskawienie ulubionych roślin. Część teoretyczna często wsparta jest warsztatem, który dopełnia i rozwija każde spotkanie. Umiejętności do pracy z roślinami nie są konieczne!

Kurator cyklu Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Współpracuje z najważniejszymi polskimi projektantami mody.