1.03.2018 Czwartek

marzec 1, 2018@5:00 pm – 8:00 pm
2018-03-01T17:00:00+01:00
2018-03-01T20:00:00+01:00

Podczas kolejnego spotkania z cyklu w Barbarze dowiemy się, jak można zaplanować prace ogrodnicze by uniknąć nagromadzenia niepotrzebnych zadań. Gościem Akademii będzie Katarzyna Wróblewska.

Akademia Miejskiego Ogrodnika to propozycja spotkań wokół tematów roślinnych. Podczas zajęć poznasz podstawowe zagadnienia z zakresu doboru roślin, chorób i szkodników roślin ozdobnych, projektowania przydomowych rabat czy wykonywaniu kompozycji florystycznych.

Na spotkaniach dzielimy się sadzonkami, nasionami i sposobami na obłaskawienie ulubionych roślin. Część teoretyczna często wsparta jest warsztatem, który dopełnia i rozwija każde spotkanie. Umiejętności do pracy z roślinami nie są konieczne.

Spotkania prowadzi Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Współpracuje z najważniejszymi polskimi projektantami mody.

Katarzyna Wróblewska – jest miłośniczką przyrody w każdej postaci i uważa, że nie należy jej poprawiać. Wykładowczyni na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Swoim studentom stara się przekazać zrozumienie dla roślin jako żywych organizmów, które „jedzą i piją”, oddychają, „kochają” i czują strach. Jej ogród jest poletkiem doświadczalnym, ale też wyrazem jej sympatii: rosną w nim tylko rośliny rodzime i jest otwarty dla wielu zwierząt.