6.12.2018 Czwartek

Grudzień 6, 2018@5:00 pm – 8:00 pm
2018-12-06T17:00:00+01:00
2018-12-06T20:00:00+01:00

Gwiazda betlejemska – królowa Bożego Narodzenia. Na warsztatach kończących kolejny semestr Akademii Miejskiego Ogrodnika weźmiemy w obroty tę kwiatową piękność. Będziemy ją stroić, robić dla niej piękne doniczki, zestawiać ją w grupy i prezentować solo. Garść ciekawych i prostych pomysłów pozwoli uczestnikom poczuć magię Świąt. Dodatkowo dowiemy się jak pielęgnować i uprawiać gwiazdę betlejemską, żeby cieszyła oko przez całą zimę.

Wstęp wolny. Zapisy rozpoczynają się 22 listopada: sadzimy@strefakultury.pl

Więcej o cyklu:

Nie masz „ręki” do kwiatów? Nie wiesz jaką roślinę kupić do swojego mieszkania lub posadzić na działce, a może coś zaatakowało Twojego ulubionego zielonego towarzysza? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań odkryjesz podczas Akademii Miejskiego Ogrodnika!

Na zajęciach poznasz podstawowe zagadnienia z zakresu doboru roślin, chorób i szkodników roślin ozdobnych. Zagłębisz się również w różnorodny świat kaktusów oraz sukulentów, odkryjesz niebezpieczną stronę niektórych gatunków, a podczas grudniowych warsztatów stworzysz kompozycje z gwiazdą betlejemską w roli głównej.

Spotkania odbywają się w Barbarze (ul. Świdnicka 8B).

Twórcą cyklu jest Filip Marek – ogrodnik, florysta, nauczyciel. Wykłada rośliny ozdobne i florystykę we Wrocławiu, Opolu i Poznaniu. Specjalizuje się w roślinnych scenografiach, aranżacjach wnętrz i nasadzeniach miejskich. Współpracuje z najważniejszymi polskimi projektantami mody.